Klasyczny Outlook zniknie. Podano orientacyjną datę

Klasyczny Outlook zniknie. Podano orientacyjną datę

Outlook
Outlook
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
06.09.2023 13:38, aktualizacja: 06.09.2023 18:28

Microsoft przymierza się do likwidacji klasycznej aplikacji Outlook. W zamian za to firma obiecuje znaczne zwiększenie wydajności pracy w "nowym" Outlooku. Przyłożyć do tego ma się m.in. sztuczna inteligencja.

Microsoft przygotowuje się do wdrożenia nowego Outlooka na szeroką skalę. W lipcu informowaliśmy o tym, że nowa aplikacja do obsługi poczty elektronicznej trafiła już do programu Insider w Windows 11. Najnowsze doniesienia mówią o tym, kiedy Microsoft zechce pożegnać klasyczną aplikację.

Według informacji przekazywanych przez xda-developers.com Microsoft ma zamiar zastąpić klasycznego Outlooka nowym, lecz powinno to zająć co najmniej dwa lata. Minie zatem trochę czasu, zanim będziemy musieli porzucić "starą" wersję aplikacji.

Microsoft obiecał, że nowy Outlook znacznie wpłynie na produktywność. Z zapowiedzi wynika, że dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji miałaby ona wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie. Nie podzielono się jednak informacjami na temat tego, kiedy do tego dojdzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oprócz nowych funkcji związanych ze sztuczną inteligencją Microsoft obiecuje poprawę ergonomii pracy z Outlookiem. Nowa wersja aplikacji ma zawierać wiele funkcji w jednym miejscu, dzięki czemu praca ma stać się wygodniejsza. Nowy Outlook ma zastąpić aplikację pocztową i kalendarz. Aby przetestować nową wersję oprogramowania, należy otworzyć aplikację do obsługi poczty lub kalendarza i wybrać opcję wypróbowania nowego Outlooka, która dostępna jest w prawym górnym rogu.

Z filmu o nowym Outlooku dowiadujemy się o niektórych nowościach, które mają trafić do aplikacji. Już w tym miesiącu ma ona obsługiwać pismo odręczne. Z zapowiedzi wynika, że Outlook pozwoli m.in. na otwieranie plików w aplikacjach natywnych czy też na obsługę plików PST, OFT, MSG i ICS. Nowa aplikacja Outlook będzie też obsługiwać konta Gmail.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)