Klasyczny Skype zostanie wyłączony, obowiązkowa aktualizacja rusza w listopadzie

Klasyczny Skype zostanie wyłączony, obowiązkowa aktualizacja rusza w listopadzie

Klasyczny Skype zostanie wyłączony, obowiązkowa aktualizacja rusza w listopadzie
Oskar Ziomek
27.09.2018 20:43, aktualizacja: 28.09.2018 11:14

Microsoft wraca do tematu wyłączenia starej wersji komunikatora Skype, co po raz pierwszy zostało ogłoszone w lipcu. Zgodnie z pierwotnym założeniem, użytkownicy korzystający ze Skype'a Classic mieli zostać zmuszeni do aktualizacji programu do Skype'a 8 jeszcze we wrześniu tego roku. Producent tymczasowo wycofał się jednak z tego pomysłu (pod wpływem negatywnych komentarzy użytkowników) i ogłosił, że przez pewien czas stara wersja będzie działać jak dawniej. Teraz temat zostaje odświeżony, a Microsoft dzieli się nowym terminarzem związanym z wyłączeniem klasycznej wersji komunikatora.

Jak się okazuje, użytkownicy Skype'a 7 (znanego także jako Classic) muszą przygotować się na zmiany jeszcze w tym roku. Korzystający z klasycznego Skype'a mają do końca przyszłego miesiąca dostać wiadomości e-mail zachęcające do instalacji nowej wersji komunikatora, a począwszy od listopada aktualizacja będzie obowiązkowa. Pierwsi użytkownicy Skype'a na komputerach będą zmuszani do instalacji nowej wersji już od 1 listopada, zaś w przypadku urządzeń mobilnych i tabletów początek obowiązkowej aktualizacji ustalono na 15 listopada.

Nowa wersja Skype'a jest spójna interfejsem z odmianami mobilnymi.
Nowa wersja Skype'a jest spójna interfejsem z odmianami mobilnymi.

Nie wszyscy użytkownicy zostaną zobligowani do aktualizacji w tym samym czasie. Microsoft nie precyzuje w tym przypadku szczegółów i dodaje, że wszyscy zostaną zmuszeni do aktualizacji w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Producent oczywiście zachęca, by nie czekać do ostatniej chwili i przymusu i zaleca zaktualizowanie Skype'a do nowej wersji dużo wcześniej we własnym zakresie. Nową wersję komunikatora można pobrać na przykład za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem.

Co ciekawe, Microsoft dodaje przy okazji, że w sklepie z aplikacjami dla testerów Windowsa 10 znajduje się już Skype w wersji 14. To edycja bazująca na Skypie 8, która ma być jednak lepiej przystosowana do integracji z platformą. Jak zapowiada producent, z obydwu wersji można korzystać równocześnie i śledzić ich dalsze losy. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że obydwa programy będą rozwijane równolegle.

Przy okazji publikacji informacji o planach związanych z aktualizacją, Microsoft informuje również o funkcjach, które wkrótce pojawią się w Skypie 8. Aktualnie prace toczone są między innymi nad zaawansowanymi ustawieniami kamery, wyszukiwarką w konwersacjach, udostępnianiem kontaktów oraz ogólną optymalizacją. Wkrótce Microsoft zajmie się także między innymi obsługą przy pomocy gestów (w przypadku urządzeń mobilnych), łatwiejszym przełączaniem kamer oraz rozszerzonymi ustawieniami związanymi ze statusem dostępności. O szczegółach można przeczytać na oficjalnym forum.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)