Klasyczny Skype zostanie wyłączony, obowiązkowa aktualizacja rusza w listopadzie

Klasyczny Skype zostanie wyłączony, obowiązkowa aktualizacja rusza w listopadzie
Oskar Ziomek

27.09.2018 20:43, aktual.: 28.09.2018 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wraca do tematu wyłączenia starej wersji komunikatora Skype, co po raz pierwszy zostało ogłoszone w lipcu. Zgodnie z pierwotnym założeniem, użytkownicy korzystający ze Skype'a Classic mieli zostać zmuszeni do aktualizacji programu do Skype'a 8 jeszcze we wrześniu tego roku. Producent tymczasowo wycofał się jednak z tego pomysłu (pod wpływem negatywnych komentarzy użytkowników) i ogłosił, że przez pewien czas stara wersja będzie działać jak dawniej. Teraz temat zostaje odświeżony, a Microsoft dzieli się nowym terminarzem związanym z wyłączeniem klasycznej wersji komunikatora.

Jak się okazuje, użytkownicy Skype'a 7 (znanego także jako Classic) muszą przygotować się na zmiany jeszcze w tym roku. Korzystający z klasycznego Skype'a mają do końca przyszłego miesiąca dostać wiadomości e-mail zachęcające do instalacji nowej wersji komunikatora, a począwszy od listopada aktualizacja będzie obowiązkowa. Pierwsi użytkownicy Skype'a na komputerach będą zmuszani do instalacji nowej wersji już od 1 listopada, zaś w przypadku urządzeń mobilnych i tabletów początek obowiązkowej aktualizacji ustalono na 15 listopada.

Nowa wersja Skype'a jest spójna interfejsem z odmianami mobilnymi.
Nowa wersja Skype'a jest spójna interfejsem z odmianami mobilnymi.

Nie wszyscy użytkownicy zostaną zobligowani do aktualizacji w tym samym czasie. Microsoft nie precyzuje w tym przypadku szczegółów i dodaje, że wszyscy zostaną zmuszeni do aktualizacji w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Producent oczywiście zachęca, by nie czekać do ostatniej chwili i przymusu i zaleca zaktualizowanie Skype'a do nowej wersji dużo wcześniej we własnym zakresie. Nową wersję komunikatora można pobrać na przykład za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem.

Co ciekawe, Microsoft dodaje przy okazji, że w sklepie z aplikacjami dla testerów Windowsa 10 znajduje się już Skype w wersji 14. To edycja bazująca na Skypie 8, która ma być jednak lepiej przystosowana do integracji z platformą. Jak zapowiada producent, z obydwu wersji można korzystać równocześnie i śledzić ich dalsze losy. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że obydwa programy będą rozwijane równolegle.

Przy okazji publikacji informacji o planach związanych z aktualizacją, Microsoft informuje również o funkcjach, które wkrótce pojawią się w Skypie 8. Aktualnie prace toczone są między innymi nad zaawansowanymi ustawieniami kamery, wyszukiwarką w konwersacjach, udostępnianiem kontaktów oraz ogólną optymalizacją. Wkrótce Microsoft zajmie się także między innymi obsługą przy pomocy gestów (w przypadku urządzeń mobilnych), łatwiejszym przełączaniem kamer oraz rozszerzonymi ustawieniami związanymi ze statusem dostępności. O szczegółach można przeczytać na oficjalnym forum.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)