Klawiatura E Ink od Microsoftu: fizyczne klawisze to przeżytek?

Klawiatura E Ink od Microsoftu: fizyczne klawisze to przeżytek?

Klawiatura E Ink od Microsoftu: fizyczne klawisze to przeżytek?
03.04.2017 13:41, aktualizacja: 03.04.2017 14:05

Jaka powinna być idealna klawiatura? Z pewnością powinna być po prostu wygodna, w końcu to ona służy często do tworzenia dłuższych tekstów czy grania. Niektórzy wymienią również podświetlane klawisze, czy ich odpowiedni skok. Jednak czy te cechy może spełniać klawiatura E Ink, bez fizycznych klawiszy? Microsoft twierdzi, że tak.

Microsoft złożył wniosek patent na Dual Display Device, klawiaturę którą można określić drugim ekranem do urządzeń z serii Surface. Będzie to dodatkowy panel z warstwą E Ink, służący do wyświetlania klawiszy. Nie będzie on musiał stale pokazywać tego samego układu klawiatury, lecz będzie mógł dostosować się do danej sytuacji, choćby uruchomionego programu.

Podczas korzystania z Microsoft Word dostaniemy klawiaturę z tradycyjnym układem klawiszy, jednak już podczas słuchania muzyki będziemy mogli skorzystać z dodatkowego suwaka do przewijania utworu czy przycisków pozwalających na szybką zmianę piosenki czy wstrzymanie odtwarzania. Microsoft wspomina również o zastosowaniach w grach. Na (nomen omen) papierze wygląda to całkiem nieźle, ale czy gracze, zwłaszcza ci lubiący dynamiczne tytuły, nie potrzebują wygodnych, fizycznych klawiszy?

źrodło: mspoweruser.com
źrodło: mspoweruser.com

Patent Microsoftu przypomina Touch Bar z nowych MacBooków Pro, jednak Touch Bar rozciągnięty na całej klawiaturze Type Cover. Zastąpienie funkcyjnych przycisków i pozostawienie tradycyjnych fizycznych klawiszy może mieć sens, ale wyświetlanie wszystkich klawiszy na ekranie E Ink wydaje się być pomysłem ryzykownym.

W Redmond mieli już podobny pomysł: klawiatura E Ink w formie etui miała być wykorzystywana w Lumiach. W smartfonie oddzielna klawiatura, która nie będzie przesłaniać ekranu, ma swoje zalety. Czy jednak pomysł może się sprawdzić w przypadku urządzeń hybrydowych?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)