Klawiatura SwiftKey tłumaczy na żywo z pomocą Tłumacza Microsoftu

Klawiatura SwiftKey tłumaczy na żywo z pomocą Tłumacza Microsoftu

Klawiatura SwiftKey tłumaczy na żywo z pomocą Tłumacza Microsoftu
04.09.2018 13:22

Microsoft skierował rozwój popularnej klawiatury ekranowej SwiftKey w ciekawym kierunku. Nowa wersja beta aplikacji została zintegrowana z Tłumaczem Microsoftu.

W kanale beta znalazła się już wersja 7.1.3.25 SwiftKey, wprowadzająca łatwy dostęp do Tłumacza Microsoftu. W efekcie można wpisywać wiadomość w swoim języku, ale zostanie ona w czasie rzeczywistym przetłumaczona na wybrany inny język, obsługiwany przez Tłumacza. Funkcja ta wydaje się bardzo praktyczna i na pewno pozwoli rozmawiać szybciej, niż korzystanie z osobnej aplikacji do tłumaczenia i wklejanie wyników do komunikatora.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Korzystanie z Tłumacza z poziomu klawiatury jest dość intuicyjne. Trzeba wybrać tę opcję z paska narzędzi powyżej klawiszy, ustawić język własny i docelowy. Podczas pisania w języku początkowym w polu komunikatora czy edytora tekstu od razu zobaczymy tekst przetłumaczony na język docelowy. Klawiatura może też przetłumaczyć tekst natychmiast po wklejeniu ze schowka.

W tej wersji aplikacji pojawiły się też drobne zmiany w obsługiwanych językach. Dodany został język dungański, używany przez potomków muzułmańskich Chińczyków, którzy wyemigrowali do dzisiejszego Kirgistanu i Kazachstanu. Dla układu klawiatury Tamil99 (język Tamilski, używany w południowych Indiach, Singapurze i na Sri Lance) oraz układu dla języków indoaryjskich dodany został widok z natywnym górnym wierszem klawiszy. Warto też dodać, że w ostatnich miesiącach SwiftKey zauważalnie przyspieszyła, otrzymała obsługę emoji z Androida P i poprawiła kilka błędów.

Tłumacza możecie przetestować w wersji beta SwiftKey dla Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)