Klawiatura Swype od teraz szybsza i kompatybilna z Androidem 4.4

Klawiatura Swype od teraz szybsza i kompatybilna z Androidem 4.4
Redakcja

20.12.2013 00:36, aktual.: 21.12.2013 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przypadku ekranu dotykowego klawiatura wirtualna ma niebagatelne znaczenie. To właśnie od niej zależy komfort używania urządzenia. Na szczęście użytkownicy Androida w przeciwieństwie do niektórych innych platform (np. Windows Phone, które ma naprawdę dobrą klawiaturę) mogą samodzielnie wybierać spośród wielu dostępnych aplikacji tego typu. Świetnym przykładem jest Swype, który na swój sposób zrewolucjonizował pisanie na dotykowcach, a który właśnie dostał sporą aktualizację. Dzięki niej klawiatura powinna już bezproblemowo działać na Androidzie 4.4 KitKat, dodatkowo znacznie zwiększono szybkość jej działania, co było dla wielu osób sporym problemem we wcześniejszych wersjach.

Najważniejszą cechą klawiatury Swype jest możliwość szybkiego pisania za pomocą nie tyle ręcznego wpisywania każdej litery występującej w słowie, co po prostu wykonywanie gestów: wystarczy, że użytkownik przejedzie palcem po literach zawartych w słowie bez jego odrywania od ekranu, aby klawiatura je rozpoznała i wstawiła w pole edycyjne. W połączeniu z używanymi, rozbudowanymi słownikami daje to naprawdę niesamowite rezultaty. Dodatkowo w miarę czasu uczy się ona tego co wpisuje użytkownik i stara się podpowiadać coraz lepiej. Aby to uczenie przyśpieszyć, możliwe jest skorzystanie z analizy treści napisanych w ramach usług Gmail, Facebook i Twitter. Klawiatura pozwala na wybranie jednocześnie dwóch słowników i korzystanie z podpowiedzi wyszukiwanych w obu jednocześnie. Pozwala to np. na pisanie zarówno wiadomości po polsku jak i po angielsku.

Obraz

Po utworzeniu konta i zalogowaniu się do Swype Connect możliwa jest także synchronizacja słowników i nauczonych przyzwyczajeń użytkownika pomiędzy różnymi urządzeniami. Ogromnym atutem jest system Dragon, który pozwala na dyktowanie tekstu. Radzi on sobie z analizą głosu znacznie lepiej niż wykorzystywany w konkurencyjnych rozwiązaniach system bazujący na rozpoznawaniu od Google. W ramach personalizacji użytkownik może wybrać jeden z wielu dostępnych motywów wizualnych, a także dopasować do swoich potrzeb wysokość klawiatury w różnym układzie, czy też regulować siłę wibracji i głośność dźwięku naciśnięcia klawisza. Całość jest także dopasowana do tabletów, bowiem umożliwia włączenie wyświetlania klawiatury tylko po jednej stronie ekranu, lub też wersji dzielonej. Aplikacja jest płatna, dostępny jest jednak darmowy okres próbny, w czasie którego przez 30 dni użytkownik może korzystać ze wszystkich możliwości klawiatury.

Najnowszą wersję Swype znajdziecie w bazie naszego serwisu. Aby ją zainstalować wystarczy posiadać telefon lub tablet z systemem Android 2.2 lub nowszym. Zachęcamy także do spróbowania największego konkurenta Swype, jakim bez wątpienia jest klawiatura SwiftKey. Jej ostatnia aktualizacja wprowadziła uproszczony system instalacji, a także nowy motyw przygotowany specjalnie z okazji zbliżających się świąt.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)