Kolejna akcja Anonymous. Zaatakowali rosyjską radiostację wojskową

Kolejna akcja Anonymous. Zaatakowali rosyjską radiostację wojskową

Grupa Anonymous zagłuszuła rosyjską radiostację wosjkową
Grupa Anonymous zagłuszuła rosyjską radiostację wosjkową
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jakub Porzycki/NurPhoto
Adam Gaafar
12.03.2022 17:24, aktualizacja: 18.03.2022 02:02

Grupa haktywistów Anonymous kontynuuje cyberwojnę przeciwko Władimirowi Putinowi. Tym razem hakerzy mieli zagłuszyć sygnały nadawane przez rosyjską militarną radiostację.

Z wpisu opublikowanego na oficjalnym koncie Anonymous na Twitterze wynika, że hakerzy mieli zagłuszyć sygnały na częstotliwości 4625 kHz. Na dołączonym nagraniu ukazuje się charakterystyczna maska Guya Fawkesa – znak rozpoznawczy międzynarodowego kolektywu haktywistów.

Należy zwrócić uwagę, że na częstotliwościach podanych przez Anonymous nadaje zagadkowa rosyjska stacja numeryczna fal krótkich UVB-76, nazywana "radiem-duchem". Według zwolenników teorii spiskowych jest ona powiązana z tzw. Systemem "Martwej Ręki", który w przypadku zaniku komunikatów i braku reakcji ze strony człowieka ma automatycznie odpalić ładunki nuklearne.

Co ciekawe, w styczniu br. UVB-76 również nadawała nieoczekiwane sygnały, w tym m.in. popularne piosenki. Więcej na ten temat można przeczytać w materiale serwisu Gadżetomania.

Warto wspomnieć, że wcześniej grupa Anonymous twierdziła, że przechwyciła rosyjskie komunikaty wojskowe. Haktywiści nie podali szczegółów tej akcji, ale z ich wpisu wynikało, że komunikacja militarna odbywała się na częstotliwości 4220 KHz USB.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie