Kolejna aplikacja Autodesk do rysowania na tabletach — tym razem piórko i tusz

Kolejna aplikacja Autodesk do rysowania na tabletach — tym razem piórko i tusz

03.04.2013 11:45, aktualizacja: 08.04.2013 17:25

Jeśli ktoś lubi rysować na tablecie, z pewnością trafił na świetny program SketchBook Pro firmy Autodesk. Ta aplikacja, wbrew pozorom, nie nadaje się jednak do wszystkiego. W bogatej palecie pędzli nie znajdziemy na przykład porządnej stalówki, którą można obrysować kontury komiksowych postaci.

Tu na pomoc przyjść ma SketchBook Ink — aplikacja o interfejsie identycznym, jak inne z rodziny SketchBook, ale przeznaczona konkretnie do rysowania piórkiem i tuszem. Aplikacja kosztuje niecałe 16 złotych i została przeznaczona dla tabletów większych niż 7 cali.

Autodesk twierdzi, że SketchBook Ink został zbudowany na nowym, niezależnym od rozdzielczości silniku. Do dyspozycji mamy 7 typów kresek i dzięki zdolności programu do symulacji zachowania tuszu (widać to doskonale podczas rysowania, kiedy to linie czasami zmieniają kształt), naturalne efekty możemy więc osiągnąć nawet jeśli nie mamy pod ręką piórka czułego na nacisk. Niestety, nie wszystkie zostały wyposażone w odpowiednie mechanizmy. Poza tym znajdziemy tu świetny próbnik kolorów (wystarczy przytrzymać palec lub piórko w odpowiednim punkcie) i charakterystyczny punkcik, którego dotknięcie wywoła lub schowa menu. Mamy oczywiście do dyspozycji warstwy, paletę wyboru kolorów, własną galerię programu i takie same możliwości nawigacji dwoma palcami, jakie dają SketchBook Pro czy Express.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gotowe obrazy w formacie PNG można wysłać pocztą elektroniczną, zapisać do galerii lub wysłać na Dropbox. Co ważne, w ostatnim przypadku maksymalny rozmiar obrazu to aż 12800×8000 pikseli.

W menu programu można znaleźć także zakładkę do serwisu SketchBook.com, gdzie znajduje się sporo porad, tutoriali i ciekawych materiałów związanych ze SketchBookiem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)