Kolejna przymiarka do kupna Yahoo! przez Microsoft?

Kolejna przymiarka do kupna Yahoo! przez Microsoft?24.11.2011 03:41
Grzegorz Niemirowski

Znów rosną szanse na przejęcie Yahoo! przez Microsoft. Tym razem jednak wygląda na to, że korporacja z Redmond nie wykona go samodzielnie.

Microsoft zawarł z Yahoo! umowę poufności, która daje mu wgląd w księgowość znanego portalu. Podobne umowy podpisali już niektórzy z pozostałych potencjalnych inwestorów: Silver Lake i TPG Capital. Umowy te zabraniają podmiotom, które je podpisały, wymieniać się uzyskanymi na ich mocy informacjami. Utrudnia to im zawarcie porozumienia. Na temat przejęcia Yahoo! Microsoft rozmawiał ostatnio z Silver Lake oraz Canadian Pension Plan Investment Board. Z pierwszą z tych firm Microsoft miał już do czynienia, wspomagała ona przejęcie Skype. Na Yahoo! ochotę ma także Alibaba, znana chińska firma e-commerce.

Obecna sytuacja jest zupełnie inna niż przed trzema laty, gdy Microsoft przy pomocy Yahoo! chciał stworzyć konkurencję dla Google. Pozycja Yahoo! jest teraz dużo słabsza na rynku, zmieniły się też wizje Microsoftu. Zapewne Microsoft chce rozszerzyć obecną współpracę, w ramach której dostarcza wyszukiwarkę a w zamian posiada udział w zyskach z reklam.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)