Kolejne kraje otrzymają płatność przez operatora komórkowego na Windows Phone. Polacy muszą jeszcze poczekać.

Kolejne kraje otrzymają płatność przez operatora komórkowego na Windows Phone. Polacy muszą jeszcze poczekać.10.01.2014 18:44
Kolejne kraje otrzymają płatność przez operatora komórkowego na Windows Phone. Polacy muszą jeszcze poczekać.

Microsoft poinformował o rozszerzeniu płatności poprzez operatora na kolejne kraje. Możliwość doliczenia zakupów w markecie do rachunku telefonu dostępne będzie od marca dla Argentyny, Chile, Kolumbii, Kostaryki, Malezji, Meksyku, Peru i RPA. Do tej pory taka forma płatności udostepniona została w 33 krajach u 53 operatorów komórkowych. Niestety nadal nie ma Polski w obu tych grupach, ale Microsoft obiecuje, że niedługo ta lista zostanie rozszerzona o kolejne państwa.

Meksyk i Indonezja. Przed i po wprowadzaniu płatności przez operatora sieci.
Meksyk i Indonezja. Przed i po wprowadzaniu płatności przez operatora sieci.

Dodanie płatności poprzez operatora znacznie ułatwia i zachęca do zakupu w markecie. Wg Microsoftu, średnio sześciokrotnie zwiększają się kwoty, jakie płacą użytkownicy za aplikacje, po udostępnieniu doliczenia zakupów w markecie do rachunku telefonu.

Idealnym przykładem jest Meksyk i Indonezja. Na grafice powyżej można zaobserwować jak po udostępnieniu płatność przez operatora komorowego, ilość operacji w markecie podskoczyła kilkudziesięciokrotnie. Szybsze wydanie takiej usługi w Polsce może zagwarantować jeszcze wyższe kwoty obrotu w Windows Phone Store i większe zyski również dla rodzimych deweloperów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)