Kolejne problemy wrocławskich biletomatów: straszą zastrzeżeniem karty

Nowoczesny tramwaj we Wrocławiu z depositphotos
Nowoczesny tramwaj we Wrocławiu z depositphotos

22.03.2018 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kasowniki nowego systemu biletowego we Wrocławiu z pewnością nie mają łatwego startu. Niestety, problemy odczuwają przede wszystkim pasażerowie, którzy w założeniach mieli otrzymać system ułatwiający korzystanie z biletomatów. Do wcześniejszych kłopotów, doszedł właśnie kolejny.

Pisaliśmy już o zawieszaniu się systemu biletowego podczas korzystania z Google Pay. Tym razem problematyczna okazała się aktualizacja oprogramowania biletomatów. Jak informuje Niebezpiecznik, pasażerowie przy próbie zapłacenia kartą płatniczą, widzą na kasowniku komunikat, że ich karta została zastrzeżona. Jedynym proponowanym wówczas rozwiązaniem jest zgłoszenie się do Biura Obsługi Klienta.

Komunikat może wprowadzać w błąd. Osoby płacące są przekonane, że ich karta płatnicza została całkowicie zastrzeżona i nie będą mogli dokonać już żadnej płatności. Informacja dotyczy jednak zablokowania karty w systemie biletowym we wrocławskim MPK. Mennica Polska wyjaśnia, że komunikat zobaczą właściciele kart, które trafiły na czarną listę. Karta może trafić na listę tylko wtedy, gdy wcześniejsza transakcja zakupu biletów nie została prawidłowo rozliczona, np. ze względu na brak środków. Wówczas należy udać się do Biura Obsługi Klienta i zapłacić zaległości.

Co ciekawe, wielu pasażerów twierdzi, że nie powinna mieć na koncie niezapłaconych transakcji. Dodają, że z pewnością błąd nie leży po ich stronie, bowiem chociażby odpowiednie środki zawsze znajdowały się na karcie. Pasażerowie poirytowani są faktem, że teraz zmuszeni są odwiedzić BOK, mimo iż przecież z ich punktu widzenia transakcja powinna przebiec bezproblemowo.

Możliwe, że błąd stoi po stronie biletomatów. Zwłaszcza, że już wcześniej system okazywał się mieć poważne błędy, a jego uruchomienie jest dość nieporadne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)