Kolejne zmiany od Microsoftu: Office Web Apps zmienia się w Office Online

Kolejne zmiany od Microsoftu: Office Web Apps zmienia się w Office Online

Kolejne zmiany od Microsoftu: Office Web Apps zmienia się w Office Online
Redakcja
20.02.2014 14:29

Wczoraj miał miejsce rebranding chmury SkyDrive, która teraz nosi nazwę OneDrive. Przy tej okazji zaktualizowano także aplikacje mobilne do jej obsługi, przygotowano również akcje dla użytkowników, w ramach których pojedyncza osoba mogła uzyskać aż 123 GB dodatkowego miejsca do wykorzystania (20 GB jeśli wcześniej wyraziła chęć otrzymania informacji o starcie OneDrive, 3 GB po aktywacji automatycznego przesyłania kopii zdjęć z telefonu a także 100 GB za bycie wśród pierwszych osób jakie zalogowały się na konto). Na tym zmiany się nie kończą, dzisiaj na podobny rebranding można natknąć się w wypadku pakietu biurowego od giganta działającego w ramach wspomnianej chmury.

Office Web Apps, bo to właśnie o nim mowa, zmienia się w Office Online. Informowaliśmy o tych planach już pod koniec stycznia, jak widać teraz przyszedł na nie czas, o czym przeczytać można na oficjalnym blogu Microsoftu. Według samej korporacji zmiana była podyktowana przede wszystkim tym, że poprzednia nazwa była niejasna i mogła wprowadzać w błąd niektórych użytkowników. Niewielki dopisek „Apps” okazał się bardzo istotny, mógł bowiem sugerować konieczność instalowania jakichkolwiek aplikacji, a przecież do obsługi tego pakietu wystarczy jedynie nowoczesna przeglądarka. O ile mamy dostęp do internetu, pracować z nim możemy na dowolnym systemie operacyjnym. Teraz po wejściu na nową wersję witryny witają nas kafelki odpowiadające za poszczególne funkcje: Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, OneNote Online, a także zarządzanie kontaktami, pocztą Outlook, kalendarzem no i oczywiście plikami w chmurze OneDrive. Zmiany widać także w samych aplikacjach, w oczy rzuca się przede wszystkim nowy górny przełącznik, na którym teraz znajdziemy wszystkie składniki pakietu.

Poza tym, nową wersję wyposażono w wiele gotowych szablonów różnego rodzaju dokumentów czy raportów. Oczywiście całość nadal pozwala na jednoczesną pracę nad jednym plikiem przez wiele osób, czyli na to, co wprowadzono w listopadzie ubiegłego roku. Posiadacze desktopowych wersji MS Office 2010 i 2013 mogą także wybrać opcję „otwórz w programie Word” i bezpośrednio z ich poziomu edytować pliki w chmurze. Cały pakiet jest udostępniany za darmo w ramach konta Microsoft, poczty Outlook i chmury OneDrive. Polecamy jego wypróbowanie. Wystarczy do tego nowoczesna przeglądarka, takową znajdziecie natomiast w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)