Kolejne zmiany od Microsoftu: Office Web Apps zmienia się w Office Online

Kolejne zmiany od Microsoftu: Office Web Apps zmienia się w Office Online
Redakcja

20.02.2014 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj miał miejsce rebranding chmury SkyDrive, która teraz nosi nazwę OneDrive. Przy tej okazji zaktualizowano także aplikacje mobilne do jej obsługi, przygotowano również akcje dla użytkowników, w ramach których pojedyncza osoba mogła uzyskać aż 123 GB dodatkowego miejsca do wykorzystania (20 GB jeśli wcześniej wyraziła chęć otrzymania informacji o starcie OneDrive, 3 GB po aktywacji automatycznego przesyłania kopii zdjęć z telefonu a także 100 GB za bycie wśród pierwszych osób jakie zalogowały się na konto). Na tym zmiany się nie kończą, dzisiaj na podobny rebranding można natknąć się w wypadku pakietu biurowego od giganta działającego w ramach wspomnianej chmury.

Office Web Apps, bo to właśnie o nim mowa, zmienia się w Office Online. Informowaliśmy o tych planach już pod koniec stycznia, jak widać teraz przyszedł na nie czas, o czym przeczytać można na oficjalnym blogu Microsoftu. Według samej korporacji zmiana była podyktowana przede wszystkim tym, że poprzednia nazwa była niejasna i mogła wprowadzać w błąd niektórych użytkowników. Niewielki dopisek „Apps” okazał się bardzo istotny, mógł bowiem sugerować konieczność instalowania jakichkolwiek aplikacji, a przecież do obsługi tego pakietu wystarczy jedynie nowoczesna przeglądarka. O ile mamy dostęp do internetu, pracować z nim możemy na dowolnym systemie operacyjnym. Teraz po wejściu na nową wersję witryny witają nas kafelki odpowiadające za poszczególne funkcje: Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, OneNote Online, a także zarządzanie kontaktami, pocztą Outlook, kalendarzem no i oczywiście plikami w chmurze OneDrive. Zmiany widać także w samych aplikacjach, w oczy rzuca się przede wszystkim nowy górny przełącznik, na którym teraz znajdziemy wszystkie składniki pakietu.

Poza tym, nową wersję wyposażono w wiele gotowych szablonów różnego rodzaju dokumentów czy raportów. Oczywiście całość nadal pozwala na jednoczesną pracę nad jednym plikiem przez wiele osób, czyli na to, co wprowadzono w listopadzie ubiegłego roku. Posiadacze desktopowych wersji MS Office 2010 i 2013 mogą także wybrać opcję „otwórz w programie Word” i bezpośrednio z ich poziomu edytować pliki w chmurze. Cały pakiet jest udostępniany za darmo w ramach konta Microsoft, poczty Outlook i chmury OneDrive. Polecamy jego wypróbowanie. Wystarczy do tego nowoczesna przeglądarka, takową znajdziecie natomiast w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także