Kolejny wzrost popularności Opery Mini

Kolejny wzrost popularności Opery Mini

Redakcja
25.11.2009 16:47

Jak wynika z raportu opublikowanego na oficjalnej stronie firmy Opera, komórkowa wersja przeglądarki tego producenta staje się coraz bardziej popularna. Ilość użytkowników, którzy skorzystali z Opery Mini w październiku jest o ponad 150% wyższa w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Podobne trendy można również zaobserwować w Polsce.

Przeglądarka Opera Mini w październiku tego roku zgromadziła na całym świecie ponad 39,6 miliona użytkowników. Wartość ta jest wyższa od zarejestrowanej miesiąc wcześniej o 11,5%. Zanotowano również znaczny wzrost w stosunku do tego samego miesiąca roku poprzedniego (155%). Jak podają analitycy firmy Opera, osoby korzystające z ich przeglądarki odwiedziły w poprzednim miesiącu około 17 miliardów stron WWW (wzrost o 238% w porównaniu z październikiem roku 2008), przez co wygenerowali ruch na poziomie ponad 263 milionów megabajtów (o 233% więcej niż dwanaście miesięcy temu).

Mobilna wersja przeglądarki Opery zanotowała również dobre wyniki jeśli wziąć pod uwagę tylko polskich użytkowników. W skali rocznej liczba osób korzystających z tej aplikacji wzrosła o 58,3% (co umożliwiło uzyskanie wzrostu ilości odwiedzonych stron WWW o 117,4%). Co ciekawe, Polska znalazła się na 9 miejscu listy krajów o największej liczbie użytkowników. Pierwsze trzy miejsca przypadły Rosji, Indonezji oraz Indiom.

Wśród najczęściej odwiedzanych stron internetowych przez użytkowników Opery Mini w Polsce na podium znalazły się nasza-klasa.pl, google.com oraz onet.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)