Koncesje na MUX 8 przyznane. Wirtualna Polska z własną stacją telewizyjną

Strona głównaKoncesje na MUX 8 przyznane. Wirtualna Polska z własną stacją telewizyjną
05.11.2015 19:42
Koncesje na MUX 8 przyznane. Wirtualna Polska z własną stacją telewizyjną

Kolejne cztery koncesje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na programy w cyfrowej telewizji naziemnej zostały przyznane. Jedną z dostępnych w ramach ósmego multipleksu stacji będzie WP1 należąca do grupy Wirtualna Polska. Znany jest już także ogólny zarys tego, co na jej łamach będzie prezentowane.

bEDdPHat

Wydane oświadczenie dotyczy multipleksu MUX 8, o którym więcej pisaliśmy w kontekście ustaleń, że 3 z 7 dostępnych tam stacji należeć będą do TVP. Wiadomo zatem także, że cztery koncesje nadane właśnie przez Radę dotyczą programów nadawanych w jakości SD.

350154463593654209

Z opublikowanego przez KRRiT komunikatu wynika, że należący do Wirtualnej Polski program, który będzie najprawdopodobniej nosił nazwę WP1, poruszał będzię przede wszystkim tematykę społeczną, ujętą jednak w kontekście rozwoju technicznego. Można się zatem spodziewać, że w multipleksie pojawią się materiały dotyczące między innymi branży IT oraz wszelkiej maści nowinek technicznych.

bEDdPHav

Oprócz telewizji prowadzonej przez Wirtualną Polskę, w multipleksie pojawi się także program Agory, spółki ZPR Media i Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Nie jest jeszcze znany dokładny termin rozpoczęcia emisji, nie nastąpi to jednak wcześniej, niż podpisanie umowy pomiędzy właścicielami koncesji a operatorem multipleksu wyłonionym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDdPHbr