Koncesje na MUX 8 przyznane. Wirtualna Polska z własną stacją telewizyjną

Koncesje na MUX 8 przyznane. Wirtualna Polska z własną stacją telewizyjną

Koncesje na MUX 8 przyznane. Wirtualna Polska z własną stacją telewizyjną
05.11.2015 19:42

Kolejne cztery koncesje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na programy w cyfrowej telewizji naziemnej zostały przyznane. Jedną z dostępnych w ramach ósmego multipleksu stacji będzie WP1 należąca do grupy Wirtualna Polska. Znany jest już także ogólny zarys tego, co na jej łamach będzie prezentowane.

Wydane oświadczenie dotyczy multipleksu MUX 8, o którym więcej pisaliśmy w kontekście ustaleń, że 3 z 7 dostępnych tam stacji należeć będą do TVP. Wiadomo zatem także, że cztery koncesje nadane właśnie przez Radę dotyczą programów nadawanych w jakości SD.

350154463593654209

Z opublikowanego przez KRRiT komunikatu wynika, że należący do Wirtualnej Polski program, który będzie najprawdopodobniej nosił nazwę WP1, poruszał będzię przede wszystkim tematykę społeczną, ujętą jednak w kontekście rozwoju technicznego. Można się zatem spodziewać, że w multipleksie pojawią się materiały dotyczące między innymi branży IT oraz wszelkiej maści nowinek technicznych.

Oprócz telewizji prowadzonej przez Wirtualną Polskę, w multipleksie pojawi się także program Agory, spółki ZPR Media i Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Nie jest jeszcze znany dokładny termin rozpoczęcia emisji, nie nastąpi to jednak wcześniej, niż podpisanie umowy pomiędzy właścicielami koncesji a operatorem multipleksu wyłonionym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (70)