Kończymy relację. Kolejne rekordy pobite na 13 edycji #PGA2018 #Konkurs

Kończymy relację. Kolejne rekordy pobite na 13 edycji #PGA2018 #Konkurs

Kończymy relację. Kolejne rekordy pobite na 13 edycji #PGA2018 #Konkurs
Piotr Urbaniak
14.10.2018 22:30, aktualizacja: 05.11.2020 10:18

To już koniec naszej relacji z trzynastej edycji Poznań Game Arena. Jak się okazuje była to ponownie rekordowa impreza. Zarówno dla organizatorów jak i dla nas. 13 edycja tego wydarzenia okazała się nie być pechowa :) o czym świadczą statystyki, i co ważne, piękna pogoda!

Według organizatorów przez miniony weekend na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich dotarło ponad 76 tysięcy fanów gier i cyfrowej rozrywki. Na odwiedzających czekało 10 pawilonów po brzegi wypełnionych elektroniką, grami, konsolami i komputerami. Do dyspozycji było aż 1200 stanowisk, na których można było swobodnie pograć w prezentowane produkcje. Co znamienne, ogrywać można było długo, a kolejki do stanowisk nie odstraszały. Sprawdzić można było najnowszą odsłonę Call of Duty, przedpremierowo ograć Tom Clancy’s The Divisions II czy też Just Dance 2019 oraz Assassin’s Creed Odyssey. Na PGA miał miejsce premierowy pokaz Diablo III na konsolę Nintendo Switch. Firma ta realizuje już kolejne podejście do polskiego gracza. Czas pokaże z jakim skutkiem.

Obraz

PGA to nie tylko komputery i sprzęt. Podczas tych trzech dni odbyły się dwie ważne konferencje: Game Industry Conference (według ekspertów najważniejsza konferencja w regionie) i premierowo konkurs Central & Eastern European Games Awards, podczas której przedstawiciele 16 organizacji branżowych oraz dziennikarze z 15 krajów Europy Środkowo-Wschodniej wręczyło nagrody w kilku kategoriach. W dwóch kategoriach (best game i design) wygrała gra Frostpunk polskiego studia 11 bit studios. W innym konkursie (PGA Awards) w kategorii Najlepsza gra Indie na Poznań Game Arena została wybrana gra Driftland: The Magic Revival studia Star Drifters, o której więcej możecie dowiedzieć się z naszego dedykowanego materiału.

Obraz

Tegoroczna edycja targów była wyjątkowo mocna pod kątem wydarzeń związanych z rywalizacją na wirtualnych arena. Wszystko to za sprawą dwóch turniejów: Pro European Championship oraz ESL Mistrzostw Polski. Zarówno w jednych, jak i drugich zmaganiach emocje sięgały zenitu i przyciągnęły tłumy. Wartym uwagi jest sukces drużyny AGO Esport, która zwyciężyła w Mistrzostwach Europy w Counter Strike zgarniając 35 000 euro! Łączna pula nagród w powyższych turniejach sięgnęła prawie 600 000 złotych!

Jeśli chodzi o redakcyjne rekordy to jak zwykle przeszliśmy dziesiątki kilometrów. We trójkę (Coleslav, gtxxor i Kristov_pl) trzepnęliśmy ponad 150 tysięcy kroków, wypiliśmy hektolitry kawy i energetyków i zjedliśmy kilkadziesiąt bułeczek maślanych :) Dzięki temu powstało kilkanaście ciekawych materiałów w relacji z Poznań Game Arena okraszonymi atrakcyjnymi konkursami. No właśnie!

Konkurs na zakończenie relacji z PGA2018

Mamy dla Was ostatni konkurs. Tradycyjnie już uzbieraliśmy tony fantów od firm, które odwiedziliśmy w trakcie przygotowywania relacji. Oczywiście chętnie się nimi podzielimy. To trzy zestawy gadżetów, gdzie w jednym znalazła się myszka Bloody, w drugim bluza Omen by HP a w trzecim ogromna podkładka Omen. Uzupełnieniem zestawów są workoplecaki, lniane torby i inne drobne upominki.

Obraz

Aby wygrać jeden z nich wystarczy:

Napisać w komentarzu swoje odczucia odnośnie takich imprez jaki PGA w Polsce. Trzy najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy!

Czas na wypowiedź macie do końca dnia 16 października (najbliższy wtorek), wyniki wszystkich konkursów ogłosimy 18 października. Dziękujemy, że byliście z nami podczas tego szalenie emocjonującego weekendu. Teraz pozostaje czekać na rozstrzygnięcie konkursów i na kolejne Poznań Game Arena za rok.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)