Koniec Galaxy Note 7, Samsung zaleca wyłączenie smartfonów i wymianę na inne

Koniec Galaxy Note 7, Samsung zaleca wyłączenie smartfonów i wymianę na inne

11.10.2016 11:54, aktual.: 11.10.2016 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

fot. ABC NewsJeżeli ktoś miał jeszcze nadzieje, że Samsung ma asa w rękawie, dzięki któremu cudownym sposobem poradzi sobie z problemami spowodowanymi przez wybuchające baterie w Note'ach 7, to... może je już porzucić. O skali katastrofy mogą świadczyć wczorajsze informacje, według których Samsung wstrzymał produkcję swojego smartfonu. A to nie koniec.

Obraz

Dziś bowiem Koreańska firma zdecydowała się na odważny krok, który trudno potraktować inaczej niż definitywne wywieszenie białej flagi i przyznanie, że Note'a 7 uratować się już po prostu nie da. W opublikowanym dziś oficjalnym komunikacie, korporacja oczywiście zarzeka się, że decyzje o wstrzymaniu produkcji mają tylko charakter tymczasowy, to jednak nie zamaskuje faktów.

A te są bezlitosne: wszystkim, którzy posiadają Samusunga Galaxy Note 7, i chodzi tutaj zarówno o egzemplarze, które w pierwszym rzucie trafiły do sklepów, jak i wymienione, z zieloną ikoną baterii, sam producent zaleca wyłączenie smartfonu, zaprzestanie korzystania z niego, oraz korzystanie z promocyjnych akcji, w ramach której dystrybutorzy i operatorzy wymieniają Note'y na dowolne inne smartfony. Czy też, jak woli Samsung, środków zaradczych.

Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z właściwymi organami nadzoru wyjaśnić tę sytuację. Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych Note7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z dostępnych środków zaradczych.

A liczba firm trzecich, które decydują się na przeprowadzenie tego typu akcji, rośnie z dnia na dzień. Oczywiście w te działania jest zaangażowany sam Samsung – sytuacja osiągnęła poziom krytyczny, w którym w efekcie awarii Note'a prędzej czy później pojawiłyby się pierwsze poważne obrażenia lub nawet przypadki śmiertelne. Lokalny oddział Samsunga zapowiedział, że wkrótce opublikuje bardziej szczegółowe informacje dla polskich posiadaczy Note'a, o czym niezwłocznie będziemy informować.

Aktualizacja, 12:09

Według informacji pozyskanych przez Wall Street Journal, Samsung wydał decyzję o bezwględnym i nieodwołalnym zaprzestaniu produkcji Samsunga Galaxy Note 7.

Fot. androidpolice.com
Fot. androidpolice.com

Ponadto wszyscy użytkownicy, którzy zainstalowali aplikację Oculus Rift na Note 7 nie mogą już od dziś korzystać z wirtualnej rzeczywistości. Zamiast tego zobaczą komunikat informujący o tym, że dla należącej do Facebooka korporacji najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników. W związku z tym kompatybilność tego smartfonu z goglami Oculus Rift została zablokowana.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)