Koniec Intel Developer Forum – koniec znaczenia PC w informatyce

Koniec Intel Developer Forum – koniec znaczenia PC w informatyce

Koniec Intel Developer Forum – koniec znaczenia PC w informatyce
18.04.2017 10:38, aktualizacja: 18.04.2017 12:28

Rok po roku Intel Developer Forum (IDF) było imprezą, na którejten największy producent mikroprocesorów na świecie wyjawiałswoje plany, a wręcz wytyczał trendy, i to nie tylko dla branżyPC, ale dla całej, szeroko rozumianej informatyki. Gdyzainteresowanie pecetami zaczęło spadać, Intel zacząłprezentować inne ciekawe rzeczy – robotykę, Internet Rzeczy,wirtualną rzeczywistość… Pula ciekawych zagadnień najwyraźniejsię jednak wyczerpała. W tym roku, i zapewne w kolejnych także,Intel Developer Forum już nie będzie.

[quote]Ewoluując portfolio swoich imprez, Intel zdecydował się pójśćnaprzód i zakończyć program IDF. Dziękujemy wam za niemal 20wspaniałych lat z Intel Developer Forum! Intel ma liczne zasobydostępne na intel.com, w tym Resource Center i Design Center, gdzieznajduje się dokumentacja, oprogramowanie i narzędzia dlaprojektantów, inżynierów i programistów. Jak zawsze, jeśli nasiklienci, partnerzy i deweloperzy mają pytania, to powinniskontaktować się z przedstawicielami Intela.

[/quote]Takim lakonicznym komunikatem Chipzilla kończy pewną epokę –centrum konferencyjne Moscone w San Francisco, które gościło przeztyle lat tysiące uczestników IDF, w tym roku przez te kilka dnisierpnia będzie chyba stało puste. Co je zastąpi – i czycokolwiek je zdoła zastąpić, tego nie wiadomo. Być może poprostu już nie ma czego zastępować. W harmonogramie produktowymIntela nie widać nic ciekawego na horyzoncie, co byłoby wartewielkiej odsłony na wielkiej, corocznej imprezie.

Amerykańskie media zdołały uzyskać nieoficjalne wyjaśnienia,dotyczące tej brzemiennej dla branży IT decyzji. Przede wszystkimchodzi o to, że przez ostatnie kilka lat Intel przeszedł znaczącątransformację. Już nie jest firmą skupioną na PC, rdzeniemdziałalności stały się centra danych i te nowe, wschodzącetechnologie (np. Internet Rzeczy, telekomunikacja, motoryzacja), doktórych IDF po prostu już nie przystaje.

W tych czasach modemy LTE mają dla Intela większą wartość, niż procesory dla pecetów
W tych czasach modemy LTE mają dla Intela większą wartość, niż procesory dla pecetów

Nowa strategia imprezowa Intela to tematyczne eventy, dotyczącenp. sztucznej inteligencji czy technologii przemysłowych, powiązanez obecnością na mniejszych, branżowych imprezach partnerówIntela. W ten sposób miałoby być możliwe skuteczniejsze dotarcieze swoją ofertą tam, gdzie to ma znaczenie. Firma już niepotrzebuje jednego komunikatu dla wszystkich, ponieważ jest wszędziei zajmuje się (niemal) wszystkim. Zerwanie z dorocznym spektaklem wSan Francisco, choć oznaczać będzie sporo kłopotówlogistycznych, jest symboliczne – w informatyce na dobrezakończyliśmy erę PC, wchodzimy w erę skomputeryzowanego całegoświata.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)