Koniec Psystara coraz bliżej

Wojciech Cybulski

25.11.2009 21:50

Apple zwróciło się do sądu z wnioskiem o wydanie nakazu zaniechania dalszej działalności firmy Psystar - producent Maków nie ma zamiaru dłużej tolerować dystrybucji systemu Mac OS X wraz z komputerami PC.

Po wygraniu procesu o naruszenie praw autorskich Apple złożyło w sądzie wniosek o trwały nakaz zaprzestania dalszego naruszania praw autorskich. Zgodnie z prawem wydanie takiego nakazu jest możliwe wyłącznie w przypadku naruszenia praw autorskich i złamania postanowień Digital Millenium Copyright Act (DMCA). Co więcej, firma musi wykazać poniesienie nieodwracalnych szkód, których nie da się zrekompensować odszkodowaniem finansowym oraz udowodnić, że społeczeństwo nie ucierpi na wydaniu nakazu.

Apple zapewnia, że jest w stanie udowodnić zasadność swojego wniosku. Psystar zbudował swoją działalność na naruszaniu praw autorskich i znaków towarowych Apple oraz czerpaniu korzyści z badań i wysiłków na rzecz rozwoju firmy, która sama, wykonując ogromną pracę, osiągnęła status cenionego producenta wysokiej jakości innowacyjnych, łatwych w obsłudze komputerów - powiedział przedstawiciel Apple. Poza wydaniem nakazu zaniechania działalności producent Maków domaga się od Psystara rekompensaty finansowej, która według różnych szacunków waha się między 0,5 a 4,5 mln dolarów. Są to żądania czysto teoretyczne, gdyż nawet w przypadku, gdyby sąd nakazał firmie Psystar zapłacić odszkodowanie, ta nie byłaby w stanie uregulować tych należności.

Warto podkreślić, że gdyby sąd przychylił się do wniosku Apple i zdecydował się wydać nakaz zaniechania działalności, oznaczałoby to koniec istnienia firmy Psystar.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)