Koniec Skype'a na Windows Phone 8 i 8.1 już 1 lipca. Czym go zastąpić?

Koniec Skype'a na Windows Phone 8 i 8.1 już 1 lipca. Czym go zastąpić?

Koniec Skype'a na Windows Phone 8 i 8.1 już 1 lipca. Czym go zastąpić?
06.06.2017 11:13

Wczoraj pisaliśmy, że Skype 4.3 na Linuksa przechodzi na emeryturę, a zastąpi go obecnie rozwijany Skype Beta. To jednak nie koniec wyłączania różnych wersji Skype’a, gdyż już wkrótce możliwości korzystania z komunikatora zostaną pozbawieni użytkownicy Windows Phone 8 i 8.1. Oni jednak nie dostaną nic w zamian od Microsoftu, będą musieli nauczyć się żyć bez Skype’a.

Microsoft rozpoczął wysłanie komunikatu do użytkowników, w którym pisze, że od 1 lipca 2017 r. zostaną wyłączone wersje Skype’a na wybranych platformach. Wśród wymienionych wersji znajdziemy te skierowane na Windows Phone 8 i 8.1, Windows RT, TV i aplikację Wiadomości dla Windows 10 Mobile.

Wyłączenie wsparcia dla integracji z aplikacją Wiadomości na Windows 10 Mobile nie oznacza końca Skype’a dla tego systemu. Microsoft rezygnuje wyłącznie z integracji, która umożliwiała bezpośrednio w tej aplikacji wysyłanie i odbieranie wiadomości ze Skype’a. Większość osób i tak wybierało oficjalnego klienta, więc dalszy rozwój tej funkcji został anulowany.

Użytkownicy Windows 10 Mobile nie zostaną porzuceni, ale ci korzystający ze starszych wydań mobilnego Windowsa nie będą mieli już dostępu do komunikatora. Warto pamiętać, że mimo początkowych zapewnień Microsoftu, nie wszystkie smartfony z WP 8.1 dostały aktualizację do mobilnej Dziesiątki. Tak jak napisaliśmy we wstępie, użytkownicy porzuceni przez Microsoft, będą musieli po prostu nauczyć się żyć bez Skype’a.

Co zamiast Skype'a?

Dobrą alternatywą, czy wręcz ostatnią deską ratunku dla użytkowników Windows Phone jest Telegram. Komunikator jest ciągle rozwijany na platformie Microsoftu i otrzymuje nowe przydatne funkcje. Znajdziecie go oczywiście w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)