Koniec z blokadą dla Huawei. Trump wyraża zgodę na dostawy od amerykańskich firm

Koniec z blokadą dla Huawei. Trump wyraża zgodę na dostawy od amerykańskich firm
Piotr Urbaniak

29.06.2019 11:46, aktual.: 30.06.2019 00:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieoczekiwany zwrot w Wojnie Handlowej. Donald Trump zmienił zdanie w kwestii odcięcia Huawei od amerykańskich dostawców i pozwoli im kupować części od amerykańskich dostawców – donosi "Bloomberg". Taką deklarację złożył ponoć prezydentowi Chin, XI Jinpingowi, na szczycie G20 w Osace.

– Amerykańskie firmy mogą sprzedawać swój sprzęt Huawei – powiedział Trump na konferencji prasowej po szczycie G20, cytowany przez "Bloomberga". – Mówimy o sprzęcie, który nie robi problemu z bezpieczeństwem narodowym – dodał tylko, jakby chciał mimo wszystko podtrzymać wcześniejsze twierdzenie o zagrożeniu ze strony Huawei.

Departament Handlu USA w ubiegłym miesiącu wprowadził Huawei na tzw. czarną listę handlową, odcinając go od amerykańskich dostawców, choć niektóre firmy, na przykład Micron, próbowały walczyć z ograniczeniami.

Trump spotkał się z Xi w sobotę, a efektem tego jest zgoda na na wstrzymanie Wojny Handlowej między USA i Chinami. Trump ujawnił, że dwaj przywódcy dyskutowali również o Huawei.

– Powiedziałem, że to OK, że będziemy sprzedawać ten produkt, są to amerykańskie firmy, które wytwarzają te produkty. Przy okazji, to bardzo skomplikowane – oznajmił Trump. I podsumował: „Zgodziłem się zezwolić im na dalszą sprzedaż tego produktu [części dla Huawei], aby amerykańskie firmy kontynuowały działalność”.

Co to oznacza w praktyce? W USA najpewniej raz jeszcze przekalkulowali, że blokowanie dostaw dla Huawei się po prostu nie opłaca. Firma z Shenzhen wraca do łask. I znów może korzystać z Androida, Windowsa, a także wszystkich innych dóbr i własności intelektualnej, pochodzących ze Stanów Zjednoczonych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (202)