Konkurs rozstrzygnięty, oto najlepsze programy wymyślone przez naszych czytelników

Konkurs rozstrzygnięty, oto najlepsze programy wymyślone przez naszych czytelników

Konkurs rozstrzygnięty, oto najlepsze programy wymyślone przez naszych czytelników
Redakcja
12.09.2014 16:44

Ogłoszony podczas HotZlotu konkurs, organizowany przy współpracy z firmą Ashampoo, po długich obradach jury został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy bardzo dużo starannie przygotowanych i pomysłowych projektów, więc wybór tego najlepszego zajął nam nieco więcej czasu, niż pierwotnie zakładaliśmy... Ostatecznie zwyciężył projekt łatwego w obsłudze programu przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych w popularnych chmurach.

Zwycięski program o nazwie roboczej Ashampoo SecureBackup został zaprojektowany przez użytkownika przemekxa. Narzędzie służy do wykonywania szyfrowanych kopii danych z dysku lokalnego do dysków w chmurze lub dysków zewnętrznych, wybierając wszystkie parametry w kilku prostych krokach. Użytkownik może zaplanować tworzenie kopii automatycznych, szyfrowanych wybranym algorytmem, a także tworzyć kopie ręcznie i w razie potrzeby korzystać z przywracania danych. Co ciekawe, jeśli dysk w chmurze może przechowywać pliki o ograniczonym rozmiarze, program automatycznie podzieli archiwum na odpowiednio małe części. Interfejs programu jest bardzo intuicyjny, a autor pomysłu pokusił się o przygotowanie prostych szkiców, które idealnie oddają istotę rzeczy:

Obraz

Zwycięzca zgodnie z zapowiedziami otrzymuje nagrodę w postaci tabletu ASUS Transformer Book T100 w wersji z dyskiem zewnętrznym (T100TA-DK005H). Serdecznie gratulujemy!

Ponieważ konkurencja była duża i uznanie jury zyskało znacznie więcej pomysłów, postanowiliśmy oprócz nagrody głównej przyznać pięć nagród dodatkowych w postaci zestawów gadżetów portalu dobreprogramy. Zaznaczamy tutaj, że wyróżnione w ten sposób zgłoszenia zostały wybrane nie tylko ze względu na ciekawe pomysły. Tym razem wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim szczegółowe opisy, starannie przygotowane wizualizacje i ogólny poziom zaangażowania ich autorów.

Wśród tak nagrodzonych zgłoszeń znalazł się między innymi interesujący i przyjemny dla oka odtwarzacz multimediów, starannie zaprojektowany przez użytkownika Decretis — mimo że sam pomysł nie pozwolił na zajęcie pierwszego miejsca, chylimy czoła przed tak wykonanymi projektami :-)

Obraz

Program do mierzenia czasu spędzonego w poszczególnych aplikacjach i na stronach internetowych, z możliwością przeglądania statystyk, zaproponował użytkownik arlid. Okazał się on bardzo pomysłowym narzędziem, którego wielu osobom naprawdę brakuje. Również i tu autor wzbogacił zgłoszenie projektami interfejsu.

Obraz

Na zestaw gadżetów zasłużył także konwerter plików audio/wideo użytkownika 4lpha, archiwizer plików z obsługą popularnych formatów zaprojektowany przez użytkownika BlueWolfPoland oraz bardziej rozbudowane narzędzie do backupu użytkownika kamil-cc. Zapewne zwrócicie uwagę, że ten ostatni projekt jest podobny w zamyśle do zwycięzcy... Dyskusje były naprawdę zacięte, ale ostatecznie jurorów Ashampoo i naszą redakcję urzekła zwyczajnie... prostota, a także jakość dołączonych do zgłoszenia projektów i opisów.

Ze wszystkimi zwycięzcami skontaktujemy się mailowo na adres podany w profilu. To jednak jeszcze nie koniec nagród! Dobrą wiadomość mamy też dla pozostałych uczestników. Każdy, kto wziął udział w konkursie i podał w zgłoszeniu portalowy nick, już teraz w swoim profilu użytkownika w sekcji Licencje znajdzie klucz pozwalający na skorzystanie z pełnej wersji programu Ashampoo Burning Studio 14.

Wszystkim uczestnikom w imieniu firmy Ashampoo oraz całej naszej redakcji serdecznie dziękujemy za udział w zabawie, a przede wszystkim gratulujemy dobrych pomysłów! Szczegółowe plany wydawnicze firmy naturalnie nie są rzeczą, o której swobodnie będziemy dyskutować na forum publicznym, niemniej możemy zdradzić, że wiele nadesłanych pomysłów, również tych banalnych, już trafiło do deweloperów Ashampoo i byli nimi bardzo zainteresowani... Kto wie, jeśli braliście udział w konkursie, to jest spora szansa, że prędzej czy później i Wasz pomysł zostanie wcielony w życie ;-)

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)