Dreamweaver, Tidal, WinPurify, ProductKey – najlepsze programy tygodnia

Dreamweaver, Tidal, WinPurify, ProductKey – najlepsze programy tygodnia

05.11.2016 12:25, aktual.: 07.11.2016 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiam sobotni przegląd najciekawszych nowości i aktualizacji w naszej bazie programów. Wszystkie nowe pozycje znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje dla wybranych platform, by nie przegapić żadnej nowej wersji.

Adobe Fill

Adobe Fill & Sign (Android, iOS) to bardzo dobrze przygotowana aplikacja do wypełniania formularzy na urządzeniu mobilnym. Można do niej załadować formularz w postaci cyfrowej lub zrobić zdjęcia papierowych druków. Aplikacja pozwala wyprostować zdjęcia, umieścić na nich pola tekstowe i wypełnić. Jest też możliwość zapisywania często używanych danych do automatycznego wypełniania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji można także przechowywać kilka wersji odręcznych podpisów, przygotowanych na ekranie dotykowym.

Adobe Dreamweaver CC

Dreamweaver CC (Windows,macOS) to program do projektowania i programowania witryn internetowych i aplikacji. Warto przetestować jego najnowszą wersję, gdyż wraz z ostatnią aktualizacją Creative Cloud zyskał zupełnie nowy interfejs, nowy edytor kodu z podpowiedziami, wieloma kursorami, Emmetem i preprocesory CSS, dzięki czemu pisanie arkuszy stylów wymaga mniej powtarzających się czynności. Ponadto program zyskał możliwość pracy z nowymi formatami plików – można na przykład zaimportować do projektu strony grafiki z Illustratora bez konwersji do SVG.

Obraz

Podobnie jak inne programy połączone z Creative Cloud, Dreamweaver został dobrze zintegrowany z chmurą i sklepem Adobe Stock. W programie można teraz wybrać jasną lub ciemną skórkę

Tidal

Tidal jest Wam pewnie znany, choćby z reklam jednego z operatorów komórkowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że poza aplikacjami dla Androida i iOS można go obsługiwać także z programów desktopowych na Windowsa i bardzo dobrej dla macOS.

Obraz

Tidal pozwala słuchać muzyki w trzech jakościach, w tym bezstratnej (Flac), ale wymaga ona droższego abonamentu. Poza ogromną bazą muzyki polskiej i zagranicznej znajdziemy tu także kolekcję teledysków, programów i koncertów w formie filmowej. Tidal nie bazuje na polecaniu muzyki dopasowanej do gustu, ale raczej promuje nowości rynkowe z wybranego gatunku.

ProductKey

ProductKey to przydatne narzędzie, które ułatwi odzyskanie klucza produktów firmy Microsoft, które są zainstalowane na komputerze. W prostej tabelce zobaczyć można klucze systemu, Office'a i wielu innych programów tego producenta. Narzędzie przyda się oczywiście wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ponownej instalacji systemu lub programu, a nośnik z zapisanym kluczem gdzieś się zagubił.

Obraz

WinPurify

Spore zainteresowanie wzbudził ostatnio program O&O ShutUp10, dzięki któremu Windows 10 w końcu się uciszy i przestanie nagabywać telemetrią i aktualizacjami. Podobnie działa niewielki WinPurify. Program pozwala wyłączyć telemetrię, aktualizacje, niektóre programy i uciążliwe funkcje systemu. Można wyłączyć na przykład zdalny dostęp, Windows Defendera, efekty wizualne, centrum powiadomień, wiele pulpitów i wiele innych elementów, które mogą obciążać maszynę lub są po prostu zbędne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program pozwala również przeanalizować system pod kątem różnych problemów, jak błędne skróty, błędy w rejestrze, błędy na dysku, obecność programów szpiegujących i tym podobne.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)