Konta rodzinne Microsoft już na Androidzie. Spokój rodziców i niezależność dzieci

Konta rodzinne Microsoft już na Androidzie. Spokój rodziców i niezależność dzieci

01.06.2018 14:07

Microsoft ogłosił dziś dostępność kontroli rodzicielskiej Microsoft Family na Androida. Wcześniej funkcje te były dostępne tylko na konsolach Xbox One i komputerach z Windowsem 10, teraz można z nich skorzystać także na smartfonach z zainstalowanym nowym Microsoft Launcherem.

Obsługa kont rodzinnych w Microsoft Launcherze 4.10 została zapowiedziana w połowie maja. Na razie kontrola rodzicielska w tym przypadku obejmuje możliwość śledzenia czasu używania aplikacji na smartfonie dziecka oraz monitorowania położenia urządzenia mobilnego, o których pisaliśmy wcześniej. Na smartfonach rodziców wymagany jest do tego Android przynajmniej 4.4, zaś na smartfonach dzieci 5.0.

W planach jest wprowadzenie kolejnej nowości – blokowania stron w przeglądarce Microsoft Edge, używanej przez dzieci na Androidzie. Ta kontrola będzie identyczna jak w wersji desktopowej przeglądarki. Oczywiście wszystkie strony, które zostały oznaczone w ustawieniach konta rodzinnego Microsoft jako odpowiednie lub nieodpowiednie dla najmłodszych, zostaną zsynchronizowane z urządzeniami mobilnymi w rodzinie.

Obraz

Microsoft uruchomił dziś również stronę MSN Kids, która jest agregatem wiadomości dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Strona nie jest dostępna po polsku, ale zapowiada się całkiem ciekawie. Jest wolna od polityki i wiadomości o celebrytach, prezentuje za to sporo ciekawostek popularnonaukowych, przyrodniczych, artystycznych i historie o wyjątkowych dzieciach. Z racji wersji językowej jest tam też nieco informacji o Pucharze Stanleya.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)