Kontrowersyjne Google Glass żyją i mają się całkiem dobrze

Kontrowersyjne Google Glass żyją i mają się całkiem dobrze

Kontrowersyjne Google Glass żyją i mają się całkiem dobrze
09.07.2015 13:41, aktualizacja: 09.07.2015 22:34

Firma z Mountain View nie zakończyła jednego ze swoich najbardziej kontrowersyjnych projektów. Najnowsze informacje sugerują, że właśnie trwają intensywne prace nad nowymi Google Glass. Nowa wersja przyniesie sporo usprawnień, a jej sercem ma być układ dostarczony przez firmę Intel, który nie tylko przyniesie większą wydajność, ale także wydłuższy czas pracy.

Na początku tego roku dowiedzieliśmy się, że Google Glass zostaną wycofane z oficjalnej sprzedaży. Pojawiały się głosy, że oznacza to koniec jednego z najsłynniejszych projektów korporacji z Mountain View. Najbardziej zawiedzeni tymi informacjami z pewnością byli nabywcy Google Glass, którzy przecież za możliwość testowania tego urządzenia zapłacili niemałe pieniądze.

350138791979411393

Firma Google przestała przyjmować zamówienia na smartokulary, ale stwierdziła, że nie zamierza porzucać do końca kontrowersyjnego produktu. Nie dowiedzieliśmy się wówczas nic więcej. Nie musieliśmy długo czekać, aby poznać informacje o nowej wersji Google Glass. FCC wydał certyfikat firmie Google na urządzenie oznaczone jako A4R-GG1, które to prawdopodobnie jest następcą popularnych smartokularów. Z dostępnych informacji możemy dowiedzieć się, że nowe urządzenie wyposażone jest w moduł Bluetooth, Wi-Fi a/b/g/n/ac zapewniający wsparcie dla sieci 2,4 GHz oraz 5 GHz. Według serwisu 9to5google.com wydany certyfikat dotyczy Google Glass Enterprise Edition. Nazwa wskazuje, ze głównym przeznaczeniem nowych okularów będą rozwiązania biznesowe. Oczywiście nie wyklucza to zastosowania ich chociażby do rozrywki.

Według zaufanych źródeł serwisu 9to5google.com nowa wersja Google Glass przyniesie sporo usprawnień. Powiększony zostanie półprzezroczysty pryzmat służący do wyświetlania obrazu. Dzięki temu ma zostać wyeliminowana potrzeba nienaturalnego patrzenia do góry, co w poprzednim modelu powodowało zmęczenie oczu. Nie wiemy czy rozdzielczość ekranu została zmieniona, ale podobno oferuje on lepszą jakość obrazu. Źródła donoszą, że Google Glass Enterprise Edition będą wyposażone w procesor Intela. We wnętrzu prawdopodobnie znajdzie się Intel Atom, model nie jest jeszcze znany. Będzie on wydajniejszy, a także bardziej energooszczędny od układu zastosowanego w pierwszej generacji smartokularów. Pierwsze testy wskazują, że faktycznie wydłużony został czas pracy, ale nieznacznie. Akumulator będzie wadą również nowych okularów, będziemy musieli pogodzić się z ich częstym ładowaniem. Rozwiązaniem ma być opcjonalny, dodatkowy akumulator zewnętrzy, który odczuwalnie wydłuży czas pracy. Procesor dostarczony przez firmę Intel ma dodatkowo lepiej radzić sobie z odprowadzaniem ciepła, co pozytywnie wpłynie na komfort noszenia Google Glass.

Na bardziej szczegółowe informacje raczej musimy poczekać do końca tego roku, aż do 28 grudnia. Wówczas ma zostać przedstawiony między innymi wygląd Google Glass Enterprise Edition.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)