Kore: oficjalny pilot do obsługi Kodi (XBMC) doczekał się nowej odsłony

Kore: oficjalny pilot do obsługi Kodi (XBMC) doczekał się nowej odsłony

Kore: oficjalny pilot do obsługi Kodi (XBMC) doczekał się nowej odsłony
Paweł Piskurewicz
01.06.2015 23:02

Kilka dni temu na naszych łamach opisywaliśmy aplikację Yatse, która to pozwala na zdalne sterowanie centrum multimedialnym Kodi (dawniej znanym jako XBMC). Wśród wielu zalet ma ona też co najmniej jedną wadę, nie jest aplikacją oficjalną. Ta niestety przez długi czas była zaniedbywana przez swych twórców. Aż do teraz, kiedy to do Google Play trafił Kore, Official Remote for Kodi.

Nowy, oficjalny program powstała na bazie innej popularnej aplikacji do obsługi Kodi. Autorzy postanowili skorzystać z już sprawdzonego rozwiązania i stworzyć z niego oficjalnego pilota do obsługi Kodi. Przy pierwszym uruchomieniu Kore przeskanuje naszą sieć w poszukiwaniu współpracujących i odpowiednio skonfigurowanych urządzeń. W razie problemów możemy dodać je ręcznie. Podczas testów Kore miał jednak więcej problemów z wyszukiwaniem aktywnych instancji Kodi, niż miało to miejsce w przypadku Yetse.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Interfejs programu nie odbiega od standardowego interfejsu aplikacji androidowych. Po lewej stronie w menu znajdują się najważniejsze opcje oraz kategorie. Środek ekranu zajmuje pilot, którego wygląd oraz możliwości różnią się w zależności od przeglądanych treści. Aplikacja wspiera także rozszerzenia Kodi. W ustawieniach nie znajdziemy zbyt wielu opcji konfiguracji. Poza zmianą skórki i aktywacją powiadomień możemy przypisać sprzętowe przyciski głośności do kontroli dźwiękiem. Obecnie nie ma jeszcze polskiej wersji językowej.

Pod względem możliwości i wyglądu Kore ustępuje Yatse. Posiada jednak wszystkie podstawowe rozwiązania, do tego jest aplikacją oficjalną i w pełni darmową. Kore wspiera Kodi w wersjach 14.x “Helix”, 15.x “Isengard”, XBMC 12.x “Frodo” oraz 13.x Gotham. Zarówno Kore, Official Remote jak i najnowszą wersję Kodi znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)