Koronawirus opóźni nawet nowe Emoji. Poczekamy do 2022 roku

Koronawirus opóźni nawet nowe Emoji. Poczekamy do 2022 roku
Redakcja

10.04.2020 18:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W roku 2021 mogą nie zostać wydane żadne nowe Emoji, ale Unicode Consortium pracuje nad prowizorycznym rozwiązaniem.

Koronawirus ma ogromy wpływ na świat nowych technologii. Sprzedaż smartfonów drastycznie spada, premiery długo oczekiwanych urządzeń są przesuwane, a imprezy branżowe odwoływane. Okazuje się, że nawet emotki nie mogą czuć się bezpiecznie.

Premiera Emoji 14.0 przesunięta o pół roku przez koronawirusa

Zgodnie z dotychczasowym kalendarzem wydawniczym, standard Unicode 14.0 - a wraz z nim nowe Emoji - powinien ujrzeć światło dzienne w marcu 2021 roku. Wiadomo jednak już teraz, że tak się nie stanie.

Mark Davis, szef Unicode Consortium, ogłosił, że premiera nowego standardu została przesunięta na wrzesień 2021. Powód? Cały proces jest w dużej mierze uzależniony od wolontariuszy, którzy "mają teraz dużo do roboty". Davis nie ukrywa, że ma to związek z koronawirusem.

Biorąc pod uwagę czas, który musi upłynąć od prezentacji standardu do jego implementacji, Emoji 14 ma wylądować na pierwszych urządzeniach dopiero w roku 2022.

Ostatnie wydarzenia nie wpłyną jednak na premierę Emoji 13. Rozważane jest ponadto wydanie standardu 13.1

117 nowych emotek zawarto w pakiecie Unicode 13.0 wydanym w marcu tego roku. Do użytkowników mają trafić jesienią wraz z systemami Android 11 oraz iOS 14. Te plany pozostają niezmienione.

😍 First Look: All 117 New Emojis for 2020

Unicode Consortium bierze również pod uwagę możliwość wydania specjalnego pakietu Emoji 13.1, który zawierałby wyłącznie sekwencje symboli. Dzięki temu w 2021 roku mogłyby zostać wydane uaktualnione emotki będące połączeniem już istniejących znaków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)