Kotobee Author za darmo do składania e-booków. Licencję można zgarnąć do poniedziałku

Kotobee Author za darmo do składania e-booków. Licencję można zgarnąć do poniedziałku

Kotobee Author za darmo do składania e-booków. Licencję można zgarnąć do poniedziałku
20.01.2017 15:46

Kotobee Author to zaawansowany program do składania publikacji cyfrowych, w którym można przygotować e-booka, interaktywny podręcznik, treść na stronę internetową, a nawet aplikację mobilną. Program z pewnymi ograniczeniami jest dostępny bez opłat, ale jeszcze przez 3 dni można za darmo zdobyć licencję Basic, zwykle kosztującą 100 dolarów.

Edytor tekstu pozwala komfortowo wprowadzić zawartość e-booka, także na podstawie dokumentów DOCX i PDF-ów (na macOS-ie wymaga to trochę kombinowania). Można tu korzystać z arkuszy stylów, edytować kod znaczników, lub formatować tekst metodą wizualną. Nie zabrakło możliwości dzielenia książek na strony i rozdziały.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W publikacji można umieszczać też elementy interaktywne i multimedia, jak filmy, dźwięki, galerie, pojedyncze obrazy, modele 3D i widżety HTML5. Dzięki temu program świetnie sprawdzi się przy składaniu interaktywnych podręczników, gdzie znajdą się materiały dydaktyczne i testy. Wszystkie informacje zostaną zachowane przy eksporcie do formatu EPUB i będą działać w obsługujących go programach do czytania.

350193911006128065

Publikacje można także opatrzyć informacjami o wydawcy, firmować sloganem, logotypem i tym podobnymi. Ponadto w Kotobee Authorze można od razu zobaczyć podgląd publikacji na różnych urządzeniach mobilnych. Przy okazji do dokumentu można dodawać notatki i komentarze, co przyda się przy pracy zespołowej.

Formaty eksportu książek obejmują EPUB z szyfrowaniem), MOBI, PDF, DOCX, aplikację HTML5, aplikacje dla Windowsa, macOS, ChromeOS, systemów mobilnych, a także integrację z LMS. Ich dostępność jest jednak zależna od posiadanej licencji. Darmowa, którą otrzymujemy po zarejestrowaniu konta, ma ograniczone możliwości eksportu i umieszcza odnośnik do strony producenta w publikacjach. Licencja Basic, którą można zdobyć w promocji, nie dodaje odnośnika do publikacji, pozwala na eksport aplikacji desktopowych i samodzielne brandowanie publikacji. Licencja Premium pozwala na eksportowanie szyfrowanych plików EPUB, integrację z LMS Scorm i eksport 5 aplikacji mobilnych. Osobno można dokupić licencje na eksport kolejnych aplikacji.

Darmowe wersje Kotobee Authora dla Windowsa i macOS znajdziecie w naszej bazie programów. Licencję Basic możecie zaś zgarnąć za pośrednictwem SharewareOnSale – wystarczy podać adres e-mail, na który zostanie przysłany kod aktywacyjny. Należy go wpisać w programie i można od razu przystąpić do pracy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)