Krajowa Rada Komornicza uruchomi w Internecie licytacje zajętego mienia

Krajowa Rada Komornicza uruchomi w Internecie licytacje zajętego mienia

20.03.2018 17:10, aktual.: 20.03.2018 17:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niebawem będzie można wygodnie przeglądać i licytować rzeczy przejęte przez komorników, bez wychodzenia z domu. Na stronie Krajowej Rady Komorniczej można zobaczyć, jak będzie wyglądał serwis z licytacjami zajętego mienia.

System e-licytacji zostanie uruchomiony w ciągu sześciu miesięcy. Póki co możemy sprawdzić, jak działa makieta, przygotowana w Adobe XD.

Obraz

Portal e-licytacje niewiele się różni od innych platform handlowych. Na aukcjach podzielonych na kategorie znajdziemy przeróżne przedmioty, od drobnej biżuterii i antyków po łodzie, budynki i maszyny przemysłowe. Serwis został wyposażony w wyszukiwarkę i filtry pomagające zawęzić kryteria wyszukiwania konkretnych aukcji, podobnie jak w przypadku otomoto będzie też można wyszukiwać przedmioty w pobliżu – w końcu nie wszystkie nadają się do transportu.

Obraz

W przeciwieństwie do przedmiotów wystawionych na sprzedaż na bardziej tradycyjnych portalach, na e-licytacje znajdziemy nie tylko jego zdjęcia i opis, ale też informacje o kancelarii i sygnaturze zajęcia, informacje gdzie można przedmiot obejrzeć oraz gdzie i kiedy odbędzie się aukcja.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przystąpienie do licytacji wymaga podania numeru dowodu osobistego i numeru PESEL. Makieta nie zdradza nam, jakie formy płatności będą obsługiwane, ale na pewno będziemy mieć możliwość wpłacenia rękojmi, niezbędnej do wzięcia udziału w licytacji. Dostępując do aukcji można podać kwotę, którą jesteśmy gotowi zapłacić za wystawiony przedmiot. Jeśli chodzi o dostawę, zapewne nie ominie nas osobista rozmowa z kancelarią obsługującą licytację, a być może także wycieczka na miejsce licytacji, by odebrać towar.

Niemniej jednak przeglądanie przedmiotów będzie dzięki temu portalowi o wiele łatwiejsze, niż obecnie. Aktualnie licytacje komornicze trzeba znaleźć na własną rękę, na przykład korzystając ze strony z obwieszczeniami o licytacjach. Jednak by wziąć w nich udział, niezbędne jest wyjście z domu, czasami też podróż do innego miasta. Takie rozwiązania przyjęły się już w kilku krajach Europy i znacznie ułatwiają upłynnienie zajętego majątku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)