Kritę czeka świetlana przyszłość. Będzie „szybsza niż Photoshop”

Kritę czeka świetlana przyszłość. Będzie „szybsza niż Photoshop”
08.06.2015 11:03
Kritę czeka świetlana przyszłość. Będzie „szybsza niż Photoshop”

Kilka dni temu zakończyła się zbiórka na Kickstarterze, która miała dostarczyć deweloperom Krity fundusze na kolejne pół roku pracy. Popularny, wieloplatformowy program do malowania zebrał ponad 30 tysięcy euro, a część zapowiadanych funkcji została zaimplementowana jeszcze w czasie trwania zbiórki.

350137471947990977

Akcja ruszyła 4 maja. W ciągu pierwszych dwóch tygodni Krita zebrała ponad 20 tysięcy euro od 643 wspierających, co zagwarantowało implementację podstawowego zestawu zaplanowanych nowości. Kolejne 332 osoby przekazały projektowi ponad 10 tysięcy euro w ciągu pozostałego czasu trwania akcji, a ponadto deweloperzy dostali jeszcze ponad 3 tysiące euro dotacji przez PayPala. Pozwoli to na wykonanie 24 zadań z opublikowanej na początku zbiórki listy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, prace nad niektórymi funkcjami trwały już w czasie zbiórki i dopiero po jej zakończeniu Boudewijn Rempt i Dymitr Kozakow wzięli krótki urlop. W ciągu ostatniego miesiąca wprowadzona została między innymi obsługa klawiszy modyfikujących dla narzędzi zaznaczenia, możliwość nakładania na siebie kilku pędzli z różnymi parametrami oraz poprawki w zarządzaniu pamięcią, w tym ostrzeżenie o ryzyku przepełnienia pamięci operacyjnej.

Wymienione nowości, a także sporo mniejszych poprawek, znajdą się w wersji 2.9.5 programu. Deweloperzy wciąż będą pracować także nad dwoma podstawowymi zadaniami – przyspieszeniem Krity i wprowadzeniem mechanizmu tworzenia animacji. Tym drugim zadaniem zajmuje się Jouni Pentikäinen, który opisuje swoje postępu na blogu.

Teraz zespół tworzący Kritę czeka także analiza propozycji, które zgłosili darczyńcy z wkładem większym niż 15 euro, którym przysługiwało prawo głosu w sprawie kolejnych nowości. W oczekiwaniu na kolejną wersję warto pobrać Kritę 2.9.4 z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)