Kritę czeka świetlana przyszłość. Będzie „szybsza niż Photoshop”

Kritę czeka świetlana przyszłość. Będzie „szybsza niż Photoshop”

Kritę czeka świetlana przyszłość. Będzie „szybsza niż Photoshop”
08.06.2015 11:03

Kilka dni temu zakończyła się zbiórka na Kickstarterze, która miała dostarczyć deweloperom Krity fundusze na kolejne pół roku pracy. Popularny, wieloplatformowy program do malowania zebrał ponad 30 tysięcy euro, a część zapowiadanych funkcji została zaimplementowana jeszcze w czasie trwania zbiórki.

Obraz

Akcja ruszyła 4 maja. W ciągu pierwszych dwóch tygodni Krita zebrała ponad 20 tysięcy euro od 643 wspierających, co zagwarantowało implementację podstawowego zestawu zaplanowanych nowości. Kolejne 332 osoby przekazały projektowi ponad 10 tysięcy euro w ciągu pozostałego czasu trwania akcji, a ponadto deweloperzy dostali jeszcze ponad 3 tysiące euro dotacji przez PayPala. Pozwoli to na wykonanie 24 zadań z opublikowanej na początku zbiórki listy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, prace nad niektórymi funkcjami trwały już w czasie zbiórki i dopiero po jej zakończeniu Boudewijn Rempt i Dymitr Kozakow wzięli krótki urlop. W ciągu ostatniego miesiąca wprowadzona została między innymi obsługa klawiszy modyfikujących dla narzędzi zaznaczenia, możliwość nakładania na siebie kilku pędzli z różnymi parametrami oraz poprawki w zarządzaniu pamięcią, w tym ostrzeżenie o ryzyku przepełnienia pamięci operacyjnej.

Wymienione nowości, a także sporo mniejszych poprawek, znajdą się w wersji 2.9.5 programu. Deweloperzy wciąż będą pracować także nad dwoma podstawowymi zadaniami – przyspieszeniem Krity i wprowadzeniem mechanizmu tworzenia animacji. Tym drugim zadaniem zajmuje się Jouni Pentikäinen, który opisuje swoje postępu na blogu.

Teraz zespół tworzący Kritę czeka także analiza propozycji, które zgłosili darczyńcy z wkładem większym niż 15 euro, którym przysługiwało prawo głosu w sprawie kolejnych nowości. W oczekiwaniu na kolejną wersję warto pobrać Kritę 2.9.4 z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)