Kultura na widoku – dziesiątki polskich filmów dostępne bezpłatnie

Kultura na widoku – dziesiątki polskich filmów dostępne bezpłatnie
16.09.2015 12:58
Kultura na widoku – dziesiątki polskich filmów dostępne bezpłatnie

Trwający Festiwal Filmowy w Gdyni to nie tylko jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń, jakie co roku organizowane są w Polsce. W tym roku będzie ono nie lada gratką także dla internautów będących miłośnikami rodzimej kinematografii. Przygotowano bowiem dla nich promocję, dzięki której za darmo będą się mogli zapoznać z filmami, które spotkały się z uznaniem w czterdziestoletniej historii imprezy.

Z inicjatywy kampanii Legalna Kultura przygotowano dla fanów polskiej kinematografii akcję Kultura na widoku. Przez miesiąc bezpłatnie można obejrzeć niemal dziewięćdziesiąt filmów nagrodzonych podczas festiwalu przez ostatnie cztery dekady. Dotychczas dostęp do filmów był płatny, opłata za obejrzenie wynosiła kilka złotych.

350142690131994561

Wybór jest całkiem spory i obejmuje filmy zarówno nagrodzone Złotymi Lwami (między innymi odrestaurowany Potop Redivivus, Ziemia obiecana, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową czy Dzień świra), jak i kilka produkcji młodych reżyserów, trzy filmy przedwojenne czy kroniki festiwalowe. Łącznie bezpłatnie można obejrzeć 89 ze 120 udostępnionych filmów.

Do rozpoczęcia seansu nie jest konieczna rejestracja. Na stronie Festiwalowa Edycja Specjalna wystarczy wybrać odpowiednią produkcję, a następnie wpisać swój adres e-mail. Zostanie na niego wysłany link do strony, gdzie strumieniowany będzie film. Okazuje się wówczas, że część z nich była już dostępna wcześniej na stronach na przykład TVP, co w pewien sposób umniejsza zasługi Legalnej Kultury. Niemniej na liście są też dostępne produkcje, których dotychczas nie można było obejrzeć bezpłatnie i legalnie.Warto wspomnieć, bo przecież nie samym filmem żyje człowiek, że serwis udostępnia także wszystkie 40 dotychczasowych plakatów Festiwalu Filmowego w Gdyni, co z pewnością docenią miłośnicy wyśmienitej Polskiej Szkoły Plakatu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)