Kurs programowania opracowany przez Apple ruszy na polskich uczelniach

Kurs programowania opracowany przez Apple ruszy na polskich uczelniach

Kurs programowania opracowany przez Apple ruszy na polskich uczelniach
19.01.2018 17:51

Program edukacyjny Everyone Can Code, zaprojektowany przez firmę Apple i korzystający z jej narzędzi, trafi do kolejnych krajów Europy. Będzie można wziąć w nim udział na wielu uczelniach technicznych, także w Polsce. Everyone Can Code uczy programowania aplikacji mobilnych w Swifcie, przy czym kładzie nacisk na rozwiązywanie konkretnych, realnych problemów oraz pracę zespołową.

Everyone Can Code ruszy na 70 europejskich uczelniach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Danii, Norwegii, Austrii, Belgii, Czechach, Portugalii, Irlandii i Luksemburgu. Studenci będą mieli dostęp do całorocznego programu nauczania programowania w Swifcie, przygotowanego przez zawodowych programistów i pedagogów z myślą o osobach uczęszczających do liceów i szkół wyższych, niezależnie od pochodzenia i wieku.

Udział w kursie ma uzbroić uczniów w umiejętności przydatne na współczesnym rynku pracy zarówno osoby, które dopiero na niego wkroczą, jak i szukające zatrudnienia w innej branży. Z drugiej strony na uczelniach technicznych będzie można też poznać bardziej zaawansowane techniki, w tym korzystanie z ARKit, i zdobyć wiedzę biznesową. Studenci z Monachium na przykład będą mieli szansę tworzyć projekty pod patronatem BMW czy Siemensa.

Dd ubiegłego roku program Everyone Can Code jest dostępny na 20 uczelniach poza Stanami Zjednoczonymi, w tym w Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii. Szczególnie pozytywnie wypowiadają się na jego temat władze Harlow College. W nauce programowania pedagodzy upatrują szansy nie tylko na dobrą pracę dla studentów, ale też poprawę umiejętności logicznego myślenia, wnioskowania, rozwiązywania problemów i utrwalenia umiejętności matematycznych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)