Kwietniowa aktualizacja działa już na prawie 80% komputerów z Windows 10

Kwietniowa aktualizacja działa już na prawie 80% komputerów z Windows 10
Oskar Ziomek

29.06.2018 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ma nowe powody do radości. Kwietniowa aktualizacja, która wydana została niemal równo dwa miesiące temu, działa już na ponad 78% komputerów z Windowsem 10 – tak wynika z najświeższych danych przedstawianych w raporcie przez AdDuplex – firmę, która opiera obliczenia na analizie własnych statystyk reklam. Wszystko wskazuje więc na to, że April Update jest jak dotąd najszybciej wdrażaną aktualizacją najnowszego systemu Microsoftu.

Aktualizację bez wątpienia przeprowadzili jak dotąd przede wszystkim użytkownicy Jesiennej aktualizacji dla twórców, ponieważ jej popularność spadła do niecałych 16 procent. Z dodatkowych danych można dowiedzieć się także, że wśród producentów komputerów najwięcej aktualizacji przeprowadzono jak dotąd na sprzętach HP, Della, Lenovo, Asusa oraz Acera. To jednak nie powinno być zaskakujące, gdyż jeszcze przed Kwietniową aktualizacją to najczęściej na sprzętach tych marek działał najnowszy Windows 10.

Bieżąca popularność wersji Windowsa 10, źródło: AdDuplex.
Bieżąca popularność wersji Windowsa 10, źródło: AdDuplex.

Ciekawostką są przy tym dodatkowe dane zapewnione przez Microsoft, o których informuje serwis MSPoweruser. Z dostarczonych informacji wynika, że Kwietniowa aktualizacja Windowsa 10 ma powodować po 20% mniej błędów związanych ze sterownikami oraz stabilnością działania systemu. Choć tych danych w praktyce nie da się na własną rękę zweryfikować, warto przypomnieć, że aktualizacje systemów jak zwykle nie obyły się bez problemów.

Popularność kolejnych wersji Windowsa 10, źródło: AdDuplex.
Popularność kolejnych wersji Windowsa 10, źródło: AdDuplex.

Przywołać wystarczy choćby zauważone dość szybko problemy z wydajnością w grach czy poważny kłopot z czarnym pulpitem śmierci – usterką, z którą z początku można było sobie poradzić wyłącznie reinstalacją systemu, licząc się przy tym w konsekwencji z utratą danych. Naprawianie błędów trwa jednak nadal. Dobrym przykładem mogą być problemy z pozornie losowymi spadkami wydajności w Windowsie 10, które rozwiązano aktualizacją dopiero kilka dni temu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (166)