Laptopy VAIO wracają do sprzedaży, jednak już bez logo Sony

Laptopy VAIO wracają do sprzedaży, jednak już bez logo Sony

02.07.2014 13:45

Jedne z najładniejszych i najlepiej wykonanych laptopów wracają do sprzedaży. Komputery oznaczone nienależącą już do Sony marką VAIO ponownie będą dostępne, jednak na ich obudowie nie znajdziemy już logotypu japońskiego giganta. Czy cechy, które spowodowały, że wielu użytkowników pokochało tę serię komputerów zostaną zachowane?

W lutym informowaliśmy Was, że Sony zmuszone zostało do sprzedaży działu odpowiedzialnego za produkcje laptopów z serii VAIO. Mimo że sprzęt tej firmy pod wieloma względami wyróżniał się na tle konkurencji (do tego stopnia, że zainteresowany był nim sam Steve Jobs), a dodatkowo użytkownicy chwalili go za wysoką wytrzymałość i świetny design, to niestety jego produkcja przynosiła producentowi straty. W związku z tym i niezbyt optymistycznymi prognozami dotyczącymi rynku komputerów osobistych, producent zmuszony był do sprzedaży działu laptopów. Marka VAIO stała się własnością funduszu inwestycyjnego Japan Industrial Partners. Na szczęście produkcja tych laptopów nie została porzucona, zajmie się nią teraz VAIO Corporation.

Obraz

Dwa nowe modele VAIO Fit oraz VAIO Pro to odświeżone wersje laptopów, które wcześniej produkowało Sony. Na ich obudowach nie znajdziemy już nazwy Sony, które skupia się na innym sprzęcie. Co jednak ciekawe, oba urządzenia dostępne są w internetowym sklepie japońskiego oddziału Sony. Obecnie nie ma dokładnych informacji o tym, czy nowy producent planuje rozszerzyć sprzedaż laptopów z serii VAIO w innych krajach.

Chyba każdy kto miał dłuższą styczność z komputerami od Sony ze smutkiem przyjął decyzję o sprzedaniu tej marki. Laptopy jednak wracają, ale czy będą godnymi następcami oryginalnych modeli oraz co najważniejsze, czy zobaczymy je na europejskim rynku? Miejmy nadzieję, że odpowiedź na oba pytania będzie brzmiała tak.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)