Łatwa animacja postaci z After Effects CC i kontrola barw w nowym Premiere Pro CC

Łatwa animacja postaci z After Effects CC i kontrola barw w nowym Premiere Pro CC

Łatwa animacja postaci z After Effects CC i kontrola barw w nowym Premiere Pro CC
16.06.2015 20:57

Animacja postaci w After Effects CC 2015 jeszcze nigdy nie była tak łatwa. W najnowszej wersji programu znajdziemy już zapowiadany moduł Character Animator, który odzwierciedla ruchy autora animacji ruchami postaci na ekranie.

Character Animator instaluje się automatycznie z najnowszą wersją After Effects CC i został wkomponowany w dobrze znany sposób pracy w programie. warto tu zaznaczyć, że nad modułem tym pracowało wiele osób, które współtworzyły After Effects, nie czekają nas więc żadne niespodzianki.

Character Animator zdejmuje z twórców animacji potrzebę tworzenia szkieletu postaci i żmudnego przypisywania ruchów do kolejnych warstw, nie wspominając już o synchronizacji ruchu warg z tekstem, który postacie mają wypowiedzieć. Jeśli tylko przygotujemy wcześniej plik z częściami ciała postaci i odpowiednio nazwanymi warstwami (oczy, kończyny, usta i tak dalej), cały ten proces zostanie wykonany automatycznie, a twórca będzie się przy tym świetnie bawił. Character Animator rozpozna bowiem ruchy na podstawie filmu, który można dostarczyć nawet z kamerki internetowej w czasie rzeczywistym. Ruchy aktora zostaną przełożone bezpośrednio na ruchy postaci, łącznie z mimiką i ruchami warg.

Bringing 2D characters to life with Adobe Character Animator | Adobe Creative Cloud

Z procesem tworzenia animacji pomoże się zapoznać poniższy film instruktażowy, warto też zajrzeć na forum.

[vimeo=http://vimeo.com/130599403]Warto tu zaznaczyć, że śledzenie twarzy zostało w tej wersji programu poprawione, zyskał również pełną obsługę obiektów i przestrzeni trójwymiarowej dzięki temu, że wbudowano w niego część Cinema 4D.

Zapowiadane nowości trafiły także do Premiere Pro. W programie znajdziemy już narzędzia do precyzyjnej kontroli barw w postaci panelu Lumetri, który pozwala manipulować barwami i oświetleniem filmów podobnie do tego, jak możemy pracować w programach do wywoływania RAW-ów ze zdjęciami.

Coming to Adobe Premiere Pro - The new Lumetri Color panel | Adobe Creative Cloud

W programie poprawiona została także obsługa dźwięku i zgodnie z zapowiedziami możemy dostosować długość wypowiedzi do docelowej długości filmu (Time Tuner) oraz zapewnić sobie płynne przejścia między wypowiedziami rozmawiających ze sobą osób.

Wersje testowe After Effects CC 2015 i Premiere Pro CC 2015 znajdziecie w naszej bazie programów. Działają przez 30 dni bez dodatkowych ograniczeń.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)