Lawnchair: wygląd i funkcje Pixel Launchera bez roota

Lawnchair: wygląd i funkcje Pixel Launchera bez roota

Lawnchair: wygląd i funkcje Pixel Launchera bez roota
29.08.2017 14:46

Chcielibyście sprawdzić Pixel Launcher, wersję Androida znaną ze smartfonów z linii Pixel? Pewnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po launcher, który ma imitować rozwiązania zastosowane w Pixel Launcher. Owszem, dostępne są produkty świetnie sobie radzące z udawaniem Androida z modeli Pixel, ale wymagają one roota. Wyjątkiem jest tutaj Lawnchair.

Jak już wspomnieliśmy na wstępie – launcher ten udaje Pixel Launchera i trzeba przyznać, że wychodzi mu to bardzo dobrze, a ponadto względem oprogramowania Google, zapewnia bardziej rozbudowane opcje personalizacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po zainstalowaniu – proces równie prosty jak instalacja aplikacji spoza oficjalnego sklepu, pokaże się nam ekran główny, który znamy z Pixeli. Podobieństwo jest bardzo duże i większość osób, nie zauważy różnicy. Co ważne, nie mamy do czynienia tylko ze zmianą tapety i wyglądu kilku elementów interfejsu. Otrzymujemy jeszcze zestaw funkcji, znanych z Pixel Launchera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W identyczny sposób dostajemy się do Google Now, po przytrzymaniu palca na ikonce aplikacji, wyświetli się menu kontekstowe, a przy ikonach pojawiają się kropki, informujące o nieodebranych powiadomieniach. Jednakże by te kropki się pojawiły, musimy zezwolić Lawnchair na dostęp do powiadomień.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Opcje personalizacji są naprawdę rozbudowane. Możemy wybrać ikonki konkretnych aplikacji, a także zmienić nazwę skrótów. Ustalimy również rozmiar ikon i tekstu pod nimi. Wybierzemy czy dock na ekranie głównym ma kolorystycznie dostosowywać się do aktualnie ustawionej tapety lub czy ma być przezroczysty. Wybrać możemy również motyw – jasny, szary lub ciemny. Opcji jest jeszcze więcej.

Lawnchair jest dostępny w języku polskim i znajdziecie go w naszej bazie. Podczas naszych testów na różnych urządzeniach, nie napotkaliśmy z nim żadnych problemów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)