Legendarny producent płyt głównych wkracza na rynek monitorów

Legendarny producent płyt głównych wkracza na rynek monitorów

Źródło: Kagami014 / Reddit
Źródło: Kagami014 / Reddit
Piotr Urbaniak
05.01.2019 13:22, aktualizacja: 05.01.2019 13:51

Dual BIOS – technologia, która w czasach świetności procesorów takich jak AMD K7 zbudowała legendę marki Gigabyte, dzisiaj jest dostępna już u wszystkich wiodących producentów płyt głównych. Nic więc dziwnego, że tajwańskie przedsiębiorstwo szuka innych wyzwań. W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy, pod dedykowaną graczom submarką Aorus, Gigabyte wprowadził do sprzedaży m.in. pamięci RAM, a nawet zasilacz i obudowę. Teraz zaatakuje rynek monitorów.

Zajawkę monitora opublikowano na jednym z oficjalnych kont na Twitterze, ale zdecydowanie więcej szczegółów ujawnił niejaki «Kagami014» z Reddita. I cóż, wygląda na to, że na pierwszy ogień producent chce posłać wysokiej klasy monitor dla graczy.

Urządzenie ma matrycę nieznanego typu (IPS?) o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i przekątnej 27'', a także 10-bitowy sterownik. To ostatnie wiemy od samego Gigabyte'a. Zastosowany ekran odświeżany jest z częstotliwością 144 Hz, a do tego dochodzi cały szereg funkcji dla graczy. Najważniejszą z nich stanowi AMD FreeSync, aczkolwiek z fotografii menu ekranowego można odczytać też nazwy innych, autorskich rozwiązań: Aim Stabilizer, Black Equalizer oraz Super Resolution. Nie wiadomo, co dokładnie się pod nimi kryje, ale zapewne będą to dość standardowe dodatki dla graczy pokroju ekranowych celowników, korektora gammy czy filtra wyostrzającego.

  • Źródło: Kagami014 / Reddit
  • Źródło: Kagami014 / Reddit
[1/2] Źródło: Kagami014 / Reddit

Ponadto, warto zwrócić uwagę na ergonomiczną podstawę. Ramię przytwierdzone do uchwytu VESA świadczy o prawdopodobnie szerokich możliwościach regulacji. Oczywiście, jak przystało na produkt dedykowany graczom, nie mogło też zabraknąć oświetlenia LED, zapewne RGB.

  • Źródło: Kagami014 / Reddit
  • Źródło: Kagami014 / Reddit
[1/2] Źródło: Kagami014 / Reddit

Jak wynika z zapowiedzi, Gigabyte chce oficjalnie przedstawić swój pierwszy monitor 16 stycznia. Wtedy też pewnie poznamy jego cenę i datę premiery sklepowej. Na ten moment pozostaje nasycić wzrok powyższymi zdjęciami, wciąż drapiąc się po głowie przyjąwszy do siebie, że legendarny producent płyt głównych naprawdę wkracza na rynek monitorów komputerowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)