LG G7 ThinQ wkrótce z Androidem 9 Pie. Starszy G6 i inne modele mogą go nigdy nie dostać

LG G7 ThinQ wkrótce z Androidem 9 Pie. Starszy G6 i inne modele mogą go nigdy nie dostać

Android 9 Pie wkrótce trafi do LG G7 ThinQ (depositphotos)
Android 9 Pie wkrótce trafi do LG G7 ThinQ (depositphotos)
Oskar Ziomek
02.01.2019 10:16, aktualizacja: 02.01.2019 10:33

Użytkownicy smartfonów LG G7 ThinQ mogą już powoli wyczekiwać w swoich urządzeniach aktualizacji do Androida 9 Pie. Jak zwraca uwagę serwis The Verge, na koreańskiej stronie LG pojawiło się podsumowanie planów związanych z aktualizacjami smartfonów w pierwszym kwartale 2019 roku. Na liście znalazły się modele G7 ThinQ, G6 oraz V40, ale tylko w przypadku tego pierwszego pojawiło się zapewnienie, że zostanie zaktualizowany do najnowszego Androida (na początku wyłącznie w Korei). Sytuacja pozostałych modeli jest bardziej skomplikowana, a przede wszystkim – zaskakująca.

Jak wynika z udostępnionych informacji, pozostałe wymienione modele dostaną w najbliższym czasie drobne poprawki związane z wydajnością, bezpieczeństwem i niektórymi funkcjami. W LG G6 pojawią się na przykład zmiany, w wyniku których poprawi się jakość dźwięku podczas połączeń, zaś do V40 trafią ulepszenia aparatu oraz budzika. O aktualizacji do Androida 9 nie ma jednak w ich przypadku mowy, a to dlatego, że LG jest na etapie analizowania wydajności tych modeli. Jeśli optymalizacja systemu nie będzie możliwa, co miałoby przełożyć się na więcej problemów niż korzyści dla użytkowników, aktualizacja do Androida Pie może się w tych smartfonach w ogóle nie pojawić.

LG G7 ThinQ już wkrótce dostanie stabilne wydanie Androida 9 Pie (na początek tylko w Korei).
LG G7 ThinQ już wkrótce dostanie stabilne wydanie Androida 9 Pie (na początek tylko w Korei).

W przypadku modelu G6 można by takie wytłumaczenie zaakceptować. Smartfon pojawił się na rynku prawie 2 lata temu z Androidem 7.1 Nougat i od tamtego czasu dostał już (stosunkowo niedawno zresztą) aktualizację do wersji Oreo. W dniu premiery był topowym urządzeniem w ofercie LG i oferował wysoką wydajność, ale zastosowano w nim Snapdragona 821, który ustępował wydajnością Snapdragonowi 835 stosowanemu w większości urządzeń konkurencyjnych z 2017 roku.

Dużo większym zaskoczeniem są natomiast rozważania w przypadku modelu V40. Mowa jest bowiem o nowym smartfonie (tak nowym, że oficjalnie nie jest jeszcze dostępny w Polsce), który wyposażono w topowe podzespoły. V40 korzysta ze Snapdragona 845 i 6 GB pamięci operacyjnej, toteż badanie wydajności pod kątem gotowości na aktualizację Androida jest sporym zaskoczeniem. Jeszcze większym zaskoczeniem, a wówczas już bez wątpienia rozczarowaniem będzie ewentualna informacja o niepomyślnych wynikach tych badań.

Warto bowiem zaznaczyć, że od jakiegoś czasu LG uważa jedynie serię V swoich smartfonów za urządzenia typowo flagowe, zaś seria G (w tym G7 ThinQ, który jako pierwszy dostanie aktualizację do Androida 9) w hierarchii znajduje się nieco niżej. Wdrażanie aktualizacji najnowszego Androida w pierwszej kolejności właśnie na smartfonie z tej serii jest więc nietypowym posunięciem i z pewnością nie wywołuje uśmiechu na twarzach użytkowników modeli z serii V, którzy kupili swoje urządzenia prawdopodobnie między innymi z nadzieją na priorytetowe traktowanie podczas aktualizacji.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że LG jako jeden z pierwszych producentów smartfonów z Androidem w połowie 2018 roku zwrócił uwagę na znaczenie regularnych i szybkich aktualizacji oprogramowania, uruchamiając ośrodek Software Upgrade Center. Prace specjalnego zespołu mają się przekładać na szybkie udostępnianie poprawek i nowych wersji systemu dla urządzeń, co ma być dodatkowym atutem dla potencjalnych klientów. Możliwe więc, że aktualizacja do Androida Pie jedynie w przypadku modelu G7 ThinQ jest tylko początkiem i docelowo nowy Android trafi także do flagowych V30 czy V40.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)