LG V30 z wysuwanym drugim ekranem. Wielki powrót sliderów?

Strona głównaLG V30 z wysuwanym drugim ekranem. Wielki powrót sliderów?
29.05.2017 13:51
LG V30 z wysuwanym drugim ekranem. Wielki powrót sliderów?

LG, projektując smartfony z górnej półki, stara się wprowadzać innowacje także w konstrukcji. Mogliśmy to zobaczyć w zastosowaniu skórzanych pleców w G4, modułów w G5 czy dwóch ekranów w V10 i V20. Jednak dopiero model V30 może naprawdę odróżniać się od innych smartfonów, mając wysuwany drugi wyświetlacz. Podobnie kiedyś wysuwaliśmy fizyczną klawiaturę w sliderach.

Grafiki koncepcyjne przedstawiające Project Joan (LG V30) pojawiły się na Twitterze Evana Blassa. Przedstawiają one jeden z pomysłów na stworzenie LG V30, nowego modelu który miałby wnieść powiew świeżości w skostniały rynek smartfonów. Niestety nie wiemy, czy właśnie taki kierunek został wybrany przez LG i czy model V30, który pojawi się w sprzedaży, będzie posiadał wysuwany drugi ekran.

Weekend bonus: this is an old-ish mockup of Project Joan, a.k.a. the LG V30. Not clear if the project is still headed in this direction. [1] pic.twitter.com/k5jNJ7DyLz

— Evan Blass (@evleaks) 27 maja 2017W poprzednikach (V10 i V20) drugi wyświetlacz umieszczony był na górze i służył do wyświetlania powiadomień czy skrótów do najczęściej uruchamianych aplikacji. W praktyce był to jeden duży wyświetlacz, mogący wyświetlać dwa niezależnie obrazy. W opisywanym koncepcie V30 mamy do czynienia z oddzielnym ekranem, oferującym znacząco bardziej rozbudowaną funkcjonalność.

Zastosowanie drugiego ekranu mogłoby zmieniać się w zależności od aplikacji wyświetlanej na ekranie głównym. W aplikacjach, podobnie jak Touch Bar w nowych MacBookach Pro, dawałby on dostęp do najczęściej używanych funkcji. Ponadto mógłby posłużyć do wyświetlania danych z innej aplikacji, przykładowo podczas rozmowy na Messengerze, moglibyśmy sprawdzić informacje w Google, bez zamykania okna rozmowy. Oczywiście mógłby on także służyć za klawiaturę.

350200489721685953

Koncept LG V30 z pewnością jest intrygujący, a sam pomysł wykorzystania drugiego wyświetlacza brzmi ciekawie. Jednakże czy takie rozwiązanie sprawdziłoby się w codziennym użytkowaniu? W końcu po wysunięciu otrzymujemy duży, najpewniej nieporęczny smartfon. Ponadto w wielu aplikacjach dostęp do ustawień i dodatkowych opcji mamy pod przyciskami umieszczonymi na górnej belce – sięganie byłoby wyjątkowo niewygodne.

Jak myślicie, czy faktycznie dodatkowy wysuwany wyświetlacz to dobry pomysł?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)