LG zapowiada pierwszy na świecie 88-calowy telewizor OLED o rozdzielczości 8K

LG zapowiada pierwszy na świecie 88‑calowy telewizor OLED o rozdzielczości 8K

LG zapowiada pierwszy na świecie 88-calowy telewizor OLED o rozdzielczości 8K
Oskar Ziomek
29.08.2018 13:18

Przy okazji nadchodzących targów IFA 2018, firma LG po raz kolejny będzie miała okazję udowodnić, że wiele do powiedzenia ma również w dziedzinie telewizorów. Producent zapowiedział dzisiaj nowy odbiornik: pierwszy na świecie telewizor 8K wykorzystujący matrycę OLED. Przekątna ekranu to aż 88 cali, czyli ponad 2,23 m. Choć przewidywana cena nie została jeszcze podana, to mając na uwadze parametry, raczej nietrudno sobie wyobrazić, że będzie to propozycja dostępna tylko dla garstki klientów.

Na tę chwilę udostępniono tylko część informacji, zaś szczegóły pojawią się wraz z prezentacją telewizora podczas tegorocznych targów w Berlinie, czyli na dniach. Już teraz wiadomo jednak, że sprzęt ma być dla LG przepustką do zajęcia czołowego miejsca wśród producentów tworzących telewizory klasy ultra-premium, co dla LG oznacza zapewne konkurowanie w kontekście jakości matryc, wielkości i w tym przypadku także rozdzielczości.

Obraz

Choć na papierze telewizor będzie zapewne prezentować się świetnie, to warto zdać sobie sprawę, iż w praktyce trudno o dostęp do więcej niż pojedynczych materiałów wideo dostępnych w tak wysokiej rozdzielczości. W skrócie oznacza to więc, że szczęśliwy użytkownik może mieć w najbliższym czasie problem, by wykorzystać potencjał, jaki kryje w sobie matryca. Z drugiej strony LG nie ukrywa, że rynek telewizorów 8K dopiero raczkuje, ale zwraca uwagę na prognozy, według których w 2022 roku do domów klientów trafi łącznie ponad 5 milionów odbiorników oferujących taką rozdzielczość.

Pierwszy telewizor LG OLED o rozdzielczości 8K jest szczytowym osiągnięciem technologicznym oraz otwiera kolejny etap ewolucji wyświetlaczy. Panel OLED 4K odegrał ważną rolę w kształtowaniu rynku telewizorów a firma LG jest przekonana, że podobnie stanie się w przypadku matrycy OLED 8K – komentuje zapowiedź przełomowego telewizora Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment w firmie LG.

Jak wspomniałem wcześniej, więcej informacji o nowym telewizorze pojawi się już bezpośrednio na targach IFA, z których naszą relację można wygodnie śledzić w przygotowanej w tym celu serii. Co ciekawe, LG dodaje, że na targach będzie można poznać również inne innowacje firmy w dziedzinie telewizorów. Możliwe więc, że producent szykuje więcej niż jedną ciekawą premierę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)