LibreOffice chroni dziedzictwo kulturowe, zdobywa nagrody

09.11.2011 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Document Foundation ogłosiła wydanie wersji 3.4.4 pakietu biurowego LibreOffice. Jednak nie to jest wiadomością dnia podaną przez Fundację.

Nowa wersja pakietu nie wnosi rewolucyjnych poprawek, ale jej wydanie jest dobrym pretekstem, aby TDF mogła pochwalić się osiągnięciami swojego podopiecznego. LibreOffice został nagrodzony nagrodą BOSSIE 2011 w kategorii Najlepsze Oprogramowanie Otwartoźródłowe, oraz został uznany za najpopularniejszy przez Open World Forum.

Andras Timar, pracownik SUSE i koordynator tłumaczeń pakietu, poinformował o ciekawej inicjatywie rozpoczętej i w całości prowadzonej przez Michaela Bauera. Michael podjął się ożywienia dawno porzuconej wersji LibreOffice dla języka gaelickiego szkockiego. Powstało więc kompletne tłumaczenie LibreOffice na ten coraz mniej popularny język. LibreOffice ma w sumie ponad sto wersji językowych i dzięki temu umacnia swoją pozycję jako najważniejszy pakiet biurowy w procesie ochrony dziedzictwa kulturowego na całym świecie.

Oczywiście w nowej wersji LibreOffice poprawiono również kilka błędów, jak nieprawidłowe wyświetlanie linii przerywanych w arkuszach kalkulacyjnych. Skromna lista poprawek w tej wersji pakietu znajduje się na serwerach TDF.

LibreOffice 3.4.4 można pobrać z naszego vortalu. Dostępna jest wersja dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)