Licz kalorie i trzymaj dietę ze smartfonem: MyFitnessPal

Licz kalorie i trzymaj dietę ze smartfonem: MyFitnessPal

Licz kalorie i trzymaj dietę ze smartfonem: MyFitnessPal
Redakcja
05.05.2015 13:33

Skoro smartfona mamy najczęściej przy sobie, to czy nie moglibyśmy wykorzystać go do monitorowania diety? Jeżeli szukacie takiej aplikacji, warto sięgnąć po MyFitnessPal, który jest rozbudowanym kalkulatorem kalorii. Dzięki niemu dowiecie się nieco więcej o spożywanych potrawach, uzupełnicie niedobory, a także poprawicie własne nawyki żywieniowe. Aplikacja przyda się zarówno przy odchudzaniu, jak i nabieraniu wagi.

Podstawowe informacje wprowadzamy na etapie tworzenia nowego konta. Wtedy to podajemy, ile obecnie ważymy i jaki jest nasz wzrost, a także ile chcemy schudnąć. Aplikacja pozwala na wybranie wagi, jaką chcemy utracić w ciągu każdego tygodnia (np. 0,5 kg). Na podstawie wszystkich tych informacji, a także naszej aktywności fizycznej wyznacza docelowy dzienny bilans kalorii. Następnie przechodzimy do etapu zapisywania danych o posiłkach, jakie spożywamy. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie informacji o produktach w bazie, jaką posiada, a nawet skanowanie ich przy pomocy kodów kreskowych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Baza zawiera informacje nie tylko o kaloriach, ale również tłuszczach, ilości sodu i potasu, białku, witaminach A i C, wapniu i żelazie. Możliwe jest zarówno wybieranie gotowych produktów, jak i pełnych posiłków. Aplikacja obsługuje również potrawy, które przyrządzamy samodzielnie, co będzie zaletą dla osób, które eksperymentują w kuchni. Oprócz jedzenia MyFitnessPal pamięta również o wodzie, jest nam w stanie także przypominać o konieczności zapisywania informacji o posiłkach. Jeżeli w wolnym czasie ćwiczymy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać dane z treningów – te wpływają istotnie na nasz bilans kaloryczny.

Całość jest bardzo prosta w obsłudze, a towarzyszący nam na początku samouczek pozwala zapoznać się ze wszystkimi opcjami dostępnymi w aplikacji. W najnowszej wersji wszystkie wyniki są prezentowane za pomocą ładnych, czytelnych wykresów. Zauważmy, że MyFitnessPal może posłużyć nie tylko do redukcji wagi, ale również uzupełniania braków mikroskładników i witamin – mamy problem z jakąś witaminą, lub wapniem? Po odpowiednim ustawieniu program będzie nam przypominał, abyśmy nie zapomnieli o niedoborach i postarali się je nadrobić.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program to nie tylko kalkulator, ale również cała sieć społecznościowa. Wprowadzane przez nas dane mogą (ale nie muszą) być publikowane znajomym, możliwe jest także ustawianie własnego statusu, czyli dzielenie się aktualnymi przemyśleniami. W programie znajdziemy nawet moduł odpowiedzialny za odbieranie i wysyłanie prywatnych wiadomości do innych użytkowników sieci. Aplikacja obsługuje powiadomienia w trybie push, owych wiadomościach dowiemy się więc natychmiastowo. Oprócz tego aplikacja pozwala na integrację z innymi programami jak Endomondo, Garmin Connect, RunKeeper, Strava. Możliwe jest także połączenie z krokomierzami w opaskach sportowych.

Jeżeli obsługa za pomocą smartfonu lub tabletu nie jest dla nas najwygodniejszym rozwiązaniem, w dowolnym momencie możemy skorzystać ze strony producenta. Wszystkie zapisywane przez nas informacje są synchronizowane, dzięki czemu mamy do nich dostęp z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki niemu możemy również dodawać informacje tak o posiłkach, jak i wykonywanych ćwiczeniach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowszą wersję MyFitnessPal znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Tutaj zaznaczamy jeszcze jedną jego zaletę: jest to aplikacja dostępna zarówno dla Androida, jak i iOS czy Windows Phone. Program jest dostępny w języku polskim, nie wymaga opłat, choć wyświetla reklamy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)