Lifehacki w Spotify: korzystaj w pełni z darmowego konta

Lifehacki w Spotify: korzystaj z pełni z darmowego konta
Lifehacki w Spotify: korzystaj z pełni z darmowego konta

02.05.2019 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki takim aplikacjom jak Spotify, bez względu na to, gdzie jesteś i co robisz, możesz mieć ze sobą ulubioną muzykę i playlistę na każdą okazję. To nic nie kosztuje. Dzięki wersji aplikacji z reklamami można korzystać z niej za darmo, śledzić nowości i odkrywać nową muzykę.

Po niedawnej aktualizacji aplikacja Spotify w wersji darmowej ma pewne ograniczenia w porównaniu do płatnej, ale mimo tego sporo można z niej wyciągnąć. Oto 5 przydatnych funkcji aplikacji, które warto znać:

Playlisty tylko dla ciebie

Siłą Spotify nie jest duża biblioteka muzyczna, ale potężny, dopracowany model maszynowego uczenia, który dobiera kolejne utwory i wykonawców według gustu słuchającego. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji należy wskazać kilku ulubionych wykonawców na liście. W ten sposób powstają świetne playlisty, zawierające tylko taką muzykę, jak się podoba użytkownikowi lub jaka może mu się spodobać. Z czasem listy będą coraz lepsze i będą ewoluować razem ze zmieniającym się gustem słuchającego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na podstawie tych danych powstają spersonalizowane playlisty "Daily Mix", zawierające dobrane według gatunku i nastroju utwory ulubionych wykonawców. Każda z 6 spójnych sesji muzycznych może obejmować inny gatunek, co zadowoli osoby o szerokich horyzontach muzycznych. W sugerowanych znajdą się także utworzone przez kuratorów playlisty, które mogą się spodobać.

Moją ulubioną playlistą jest jednak "Odkryj w tym tygodniu". Jest tworzona na podstawie danych o zwyczajach i guście ponad 200 mln aktywnych użytkowników Spotify i ponad 3 miliardów zapisanych przez nich playlist. Sztuczna inteligencja analizuje nastroje i wrażliwość osób o podobnych gustach muzycznych i proponuje muzykę leżącą niedaleko od obecnie słuchanej, ale jeszcze nieznaną. To jeden z lepszych sposobów poznawania nowych wykonawców. Playlista jest co tydzień odświeżana i dopasowywana.

Jeśli zdecydujecie się na płatne konto, może warto podzielić się nim z kimś z domowników, partnerem lub przyjacielem. Taka przyjemność kosztuje w sumie 25 zł i tworzy także spersonalizowane playlisty z mieszanką waszych ulubionych utworów.

Kontrola nad playlistą

W aktualnej wersji aplikacji Spotify użytkownicy darmowych kont mogą korzystać z maksymalnie 15 playlist, odtwarzać utwory w dowolnej kolejności i pomijać piosenki bez ograniczeń. Ta funkcja została nazwana "Pick and Play". W zestawie znajdują się playlisty personalizowane i proponowane.

Twórz własne playlisty

Darmowa wersja Spotify pozwala także tworzyć i edytować własne listy utworów. Jak to zrobić? Trzeba nadać nazwę liście, a następnie z pomocą wyszukiwarki odnaleźć swoje ulubione piosenki. Fragmenty można przesłuchać z poziomu wyników wyszukiwania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak w wielu miejscach w aplikacji Spotify, tu także w miarę powiększania się playlisty, sztuczna inteligencja będzie proponować coraz lepiej dopasowane kawałki.

Oszczędzaj dane mobilne

Choć coraz częściej możemy korzystać z dużych pakietów danych z "lejkiem", lepiej przygotować się na oszczędzanie w warunkach polowych. Spotify ma możliwość odpowiedniego optymalizowania przesyłanych utworów, by jakość była zadowalająca, ale liczba zużytych pakietów jak najmniejsza.

Podcasty do słuchania offline

Spotify daje także możliwość słuchania licznych podcastów o różnorodnej tematyce. Są tu audycje o kulturze, sporcie, nauce, serie fabularne i komediowe. Korzystając z bezpłatnego konta, można subskrybować jeden podcast, by być na bieżąco z najnowszymi odcinkami. Ponadto można je zapisać do odsłuchania offline, co na darmowym koncie nie jest możliwe z muzyką.

Spróbujcie też OpenFM

Spotify nie jest jedyną usługą, która oferuje mnóstwo muzyki i nie wymaga opłat. W razie wątpliwości warto wypróbować także OpenFM - usługę bliższą radiu niż kolekcjonowaniu piosenek na własną rękę. OpenFM daje dostęp do ponad 100 kanałów tematycznych, przez całą dobę nadających muzykę wybranego gatunku. Swoje własne stacje mają też najpopularniejsi w Polsce wykonawcy. Jest tu sporo polskiej muzyki, której nie posłuchamy na Spotify.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)