Lifehacki w Spotify: korzystaj w pełni z darmowego konta

Strona głównaLifehacki w Spotify: korzystaj w pełni z darmowego konta
02.05.2019 15:17
Lifehacki w Spotify: korzystaj z pełni z darmowego konta
Lifehacki w Spotify: korzystaj z pełni z darmowego konta

Dzięki takim aplikacjom jak Spotify, bez względu na to, gdzie jesteś i co robisz, możesz mieć ze sobą ulubioną muzykę i playlistę na każdą okazję. To nic nie kosztuje. Dzięki wersji aplikacji z reklamami można korzystać z niej za darmo, śledzić nowości i odkrywać nową muzykę.

bESPybAR

Po niedawnej aktualizacji aplikacja Spotify w wersji darmowej ma pewne ograniczenia w porównaniu do płatnej, ale mimo tego sporo można z niej wyciągnąć. Oto 5 przydatnych funkcji aplikacji, które warto znać:

Playlisty tylko dla ciebie

Siłą Spotify nie jest duża biblioteka muzyczna, ale potężny, dopracowany model maszynowego uczenia, który dobiera kolejne utwory i wykonawców według gustu słuchającego. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji należy wskazać kilku ulubionych wykonawców na liście. W ten sposób powstają świetne playlisty, zawierające tylko taką muzykę, jak się podoba użytkownikowi lub jaka może mu się spodobać. Z czasem listy będą coraz lepsze i będą ewoluować razem ze zmieniającym się gustem słuchającego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na podstawie tych danych powstają spersonalizowane playlisty "Daily Mix", zawierające dobrane według gatunku i nastroju utwory ulubionych wykonawców. Każda z 6 spójnych sesji muzycznych może obejmować inny gatunek, co zadowoli osoby o szerokich horyzontach muzycznych. W sugerowanych znajdą się także utworzone przez kuratorów playlisty, które mogą się spodobać.

bESPybAT

Moją ulubioną playlistą jest jednak "Odkryj w tym tygodniu". Jest tworzona na podstawie danych o zwyczajach i guście ponad 200 mln aktywnych użytkowników Spotify i ponad 3 miliardów zapisanych przez nich playlist. Sztuczna inteligencja analizuje nastroje i wrażliwość osób o podobnych gustach muzycznych i proponuje muzykę leżącą niedaleko od obecnie słuchanej, ale jeszcze nieznaną. To jeden z lepszych sposobów poznawania nowych wykonawców. Playlista jest co tydzień odświeżana i dopasowywana.

Jeśli zdecydujecie się na płatne konto, może warto podzielić się nim z kimś z domowników, partnerem lub przyjacielem. Taka przyjemność kosztuje w sumie 25 zł i tworzy także spersonalizowane playlisty z mieszanką waszych ulubionych utworów.

Kontrola nad playlistą

W aktualnej wersji aplikacji Spotify użytkownicy darmowych kont mogą korzystać z maksymalnie 15 playlist, odtwarzać utwory w dowolnej kolejności i pomijać piosenki bez ograniczeń. Ta funkcja została nazwana "Pick and Play". W zestawie znajdują się playlisty personalizowane i proponowane.

bESPybAZ

Twórz własne playlisty

Darmowa wersja Spotify pozwala także tworzyć i edytować własne listy utworów. Jak to zrobić? Trzeba nadać nazwę liście, a następnie z pomocą wyszukiwarki odnaleźć swoje ulubione piosenki. Fragmenty można przesłuchać z poziomu wyników wyszukiwania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak w wielu miejscach w aplikacji Spotify, tu także w miarę powiększania się playlisty, sztuczna inteligencja będzie proponować coraz lepiej dopasowane kawałki.

Oszczędzaj dane mobilne

Choć coraz częściej możemy korzystać z dużych pakietów danych z "lejkiem", lepiej przygotować się na oszczędzanie w warunkach polowych. Spotify ma możliwość odpowiedniego optymalizowania przesyłanych utworów, by jakość była zadowalająca, ale liczba zużytych pakietów jak najmniejsza.

bESPybBa

Podcasty do słuchania offline

Spotify daje także możliwość słuchania licznych podcastów o różnorodnej tematyce. Są tu audycje o kulturze, sporcie, nauce, serie fabularne i komediowe. Korzystając z bezpłatnego konta, można subskrybować jeden podcast, by być na bieżąco z najnowszymi odcinkami. Ponadto można je zapisać do odsłuchania offline, co na darmowym koncie nie jest możliwe z muzyką.

Spróbujcie też OpenFM

Spotify nie jest jedyną usługą, która oferuje mnóstwo muzyki i nie wymaga opłat. W razie wątpliwości warto wypróbować także OpenFM - usługę bliższą radiu niż kolekcjonowaniu piosenek na własną rękę. OpenFM daje dostęp do ponad 100 kanałów tematycznych, przez całą dobę nadających muzykę wybranego gatunku. Swoje własne stacje mają też najpopularniejsi w Polsce wykonawcy. Jest tu sporo polskiej muzyki, której nie posłuchamy na Spotify.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESPybBd
Komentarze (43)
bESPybBP