Linus Torvalds w praktyce nie jest już programistą: "Czytam e-maile, piszę e-maile..."

Linus Torvalds w praktyce nie jest już programistą: "Czytam e‑maile, piszę e‑maile..."

Linus Torvalds przyznaje, że nie pisze już kodu, fot. Getty Images
Linus Torvalds przyznaje, że nie pisze już kodu, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
06.07.2020 15:33

Linus Torvalds, mimo swojego powiązania z Linuksem, na co dzień nie pracuje już tak, jak robią to typowi programiści. Jak zwrócił uwagę serwis Softpedia, Torvalds przyznał w rozmowie z Dirkiem Hohndelem z VMware, że obecnie skupia się na czytaniu i pisaniu e-maili i nie pisze już typowego kodu.

Nie oznacza to jednak, że Torvalds nie ma z nim do czynienia. Okazuje się, że czasem poprawia lub komentuje cudze fragmenty kodu, ale w praktyce robi to wyłącznie w swoim kliencie poczty elektronicznej. Nie jest to więc typowa praca programisty, który przez cały dzień związany jest z kodem i kompilatorem, co dla niektórych może być zaskoczeniem. W efekcie, dzisiaj Linux powstaje więc rękami innych osób.

Torvalds podkreśla, że komunikacja przez pocztę elektroniczną jest kluczowa, szczególnie w świecie oprogramowania z otwartym źródłem tworzonego przez wiele osób, a jego osobistym zadaniem jest w wielu przypadkach "mówienie nie". Jak sam przyznaje, w efekcie całymi dniami tylko czyta e-maile, często blokując niektóre rozwiązania i dając tym samym znać deweloperom, że ich kod wymaga poprawy.

W kontekście Torvaldsa warto także przypomnieć, że po 15 latach korzystania ze sprzętu Intela, ojciec Linuksa zaczął korzystać ze sprzętu z procesorem AMD. To teoretycznie nieznacząca zmiana, ale w praktyce wywołała liczne dyskusje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (123)