Linux Mint Debian 201108 RC z Gnome i Xfce już dostępny

Linux Mint Debian 201108 RC z Gnome i Xfce już dostępny

Wojciech Cybulski
18.08.2011 20:10

Zespół odpowiedzialny za rozwój dystrybucji Linux Mint poinformował o wydaniu wersji Release Candidate systemu Linux Mint Debian 201108.

Linux Mint Debian (LMDE) bazuje na testowych wydaniach Debiana i jest w pełni kompatybilny z repozytoriami przeznaczonymi dla Debian Testing i Debian Squeeze. LMDE jest określany jako „rolling distribution", co oznacza brak konieczności każdorazowej instalacji nowych odsłon systemu. Dystrybucja wymaga jedynie jednorazowej instalacji, a nowe wydania systemu i oprogramowania towarzyszącego są dostarczane w sposób ciągły poprzez kanał aktualizacji. Najnowsza odsłona Linux Mint Debian może pochwalić się usprawnionym instalatorem, dedykowanym asystentem aktualizacji i pakietami zawierającymi najnowsze wersje aplikacji i narzędzi. Wprowadzono także niewielkie zmiany do wyglądu systemu i dopracowano kompatybilność z bibliotekami GTK2/GTK3.

Linux Mint Debian 201108 RC można pobrać bezpośrednio ze strony projektu. Użytkownicy mogą wybierać między 32 lub 64-bitowym wydaniem wykorzystującym powłokę graficzną Gnome lub Xfce. W planach jest także wydanie wersji bazującej na KDE.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (52)