Listopad miesiącem nowości w OneDrive dla firm. Microsoft aktualizuje mobilne aplikacje

Listopad miesiącem nowości w OneDrive dla firm. Microsoft aktualizuje mobilne aplikacje

Microsoft aktualizuje mobilne aplikacje OneDrive'a (depositphotos)
Microsoft aktualizuje mobilne aplikacje OneDrive'a (depositphotos)
Oskar Ziomek
07.11.2018 10:39

Microsoft bierze na warsztat aplikacje mobilne do obsługi chmury OneDrive w wersji wykorzystywanej w firmach. W kolejnych tygodniach do użytkowników trafi kilka interesujących zmian, dzięki którym praca z plikami będzie nieco łatwiejsza. Wybrane nowości pojawią się zarówno w wydaniu na Androida, jak i iOS-a i zaczną trafiać do użytkowników w listopadzie, choć w tym momencie nie podaje się wprost, czy na obydwie platformy nowe funkcje trafią dokładnie w tym samym momencie.

Nowości jest sporo, ale warto przyjrzeć się przynajmniej części z nich. Pierwszą istotną jest odświeżenie funkcji skanowania dokumentów. Mowa o możliwości wykorzystania aplikacji OneDrive jako skanera zdjęć czy materiałów tekstowych. Po aktualizacji pliki będą mogły być wzbogacane o metadane, które użytkownik będzie mógł wprowadzić bezpośrednio po każdym kolejnym skanie.

Kolejna nowość to implementacja inteligentnych funkcji, które mają pomóc oszczędzić czas. Microsoft podaje tu jako przykład skanowanie notatek dotyczących spotkania, które OneDrive automatycznie rozpozna i sam zaproponuje podzielenie się nimi z zaproszonymi osobami. Całość działa dzięki możliwościom Microsoft Graph.

  • Propozycja udostępnienia notatek, źródło: Microsoft.
  • Dogrywanie metadanych do skanów, źródło: Microsoft.
[1/2] Propozycja udostępnienia notatek, źródło: Microsoft.

Zaktualizowany OneDrive zaoferuje także odświeżony widok zarządzania dostępem. Producent podkreśla, że nowy interfejs pozwoli łatwiej przeglądać wszystkie uprawnienia dostępu i nadawać nowe. Z tego samego miejsca będzie można udostępnić dany plik lub katalog konkretnym osobom lub skopiować linki bezpośredniego dostępu. Ta nowość ma zacząć trafiać do użytkowników w listopadzie, ale wszyscy będą mogli z niej skorzystać dopiero w grudniu.

Przy okazji podania informacji o nowościach przygotowywanych z myślą o OneDrivie, Microsoft dodaje także, że nieznaczne modyfikacje pojawią się również w webowym interfejsie usługi. Tutaj odświeżony zostanie widok ostatnich plików, który jest lepiej przystosowany do działania z dokumentami z pakietu Office.

Na koniec informacja dla korzystających z klienta OneDrive'a na Macach. W lutym 2019 roku Microsoft zakończy wsparcie tej aplikacji dla systemów macOS X Yosemite 10.10 oraz macOS X El Capitan 10.11. Producent dodaje, że po tym czasie zainstalowane aplikacje będą nadal działać, ale przestaną otrzymywać poprawki i nowe funkcje. Aby zapewnić sobie jak najdłuższe wsparcie, Microsoft zachęca użytkowników Maców do przesiadki na wersję Mojave 10.14.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)