MacOSEdukacja i naukaFizyka i astronomiaLogic.ly
Logic.ly ikona

Logic.ly1.7.6

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Logic.ly to program do nauki konstruowania układów logicznych i projektowania układów cyfrowych z bramek. Program pozwala symulować działanie przerzutników i bramek (AND, OR, NAND, NOR, NOT, XOR, XNOR i trójstanową), a także korzystać z wirtualnych generatorów impulsów, świateł i wyświetlaczy.

Interfejs programu jest prosty, a obsługa bardzo intuicyjna, dzięki czemu narzędzie świetnie sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna. Wystarczy przeciągać wybrane z lewego panelu elementy na pole robocze i łączyć je przewodami (domyślnie są to krzywe, ale na potrzeby schematów można korzystać z linii prostych i załamań). Właściwości elementów umieszczonych na obszarze roboczym można zmieniać z poziomu menu kontekstowego, można też łatwo cofnąć wprowadzone zmiany. By uniknąć powtarzania fragmentów układu można zaprojektowaną konstrukcję zamknąć w obudowie i w ten sposób zdefiniować własny szablon układu, który będzie można ponownie wykorzystać. Własne elementy można zbierać w biblioteki i udostępniać innym.

Ciekawym dodatkiem jest możliwość obserwowania krok po kroku jak sygnał podróżuje po układzie, co znacznie ułatwia wykrycie błędów i zrozumienie zasady działania kolejnych elementów projektu.

Logic.ly pozwala wydrukować projekty, a także zmieniać sposób prezentacji ich na ekranie.

Uwaga!

Wersja próbna programu działa przez 30 dni.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań135
Data aktualizacji7 gru 2016
Rozmiar pliku16.35 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Logic.ly ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)