Logify: jeden przycisk, aby wylogować się z większości serwisów i usług

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak

26.12.2018 06:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarzyło wam się kiedyś korzystać z komputera u znajomych lub publicznie udostępnionej maszyny, na przykład w bibliotece, i zapomnieć o wylogowaniu z jakiegoś konta? Znajomy przeważnie odpłaci się żartobliwym wpisem w mediach społecznościowych, ale już w przypadku obcych osób może być różnie. Serwis Logify ma przyjść z odsieczą dla wszystkich zapominalskich.

Najprościej ujmując, Logify to jeden przycisk, którego kliknięcie pozwala wylogować się z szerokiej gamy serwisów społecznościowych, platform strumieniowania, chmur do przechowywania danych i innych popularnych usług. Na dzień dzisiejszy obsługiwane są: Dropbox, Office 365, Google, Google Drive, Netflix, Skype, Amazon, Soundcloud, Vimeo, YouTube, The New York Times, Wikipedia, Steam, Myspace, Tumblr, a także WordPress.

Co kluczowe, witryna nie zbiera żadnych danych. Nie wymaga też parowania z kontami, ani nie domaga się dodatkowych uprawnień. Wylogowanie odbywa się przez kod w iframe'ach.

Źródło: Logify
Źródło: Logify

Niemniej rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. Po pierwsze, na liście obsługiwanych serwisów pojawiają się istotne braki, nie znajdziemy tam choćby Facebooka, a po drugie – Logify siłą rzeczy nie czyści historii i pamięci podręcznej przeglądarki. Tak więc jeśli ktoś niechcący zapamięta hasło na cudzym komputerze, niniejsza strona go w żadnym stopniu nie uratuje.

Dla kogo zatem powstało Logify? Trochę paradoksalnie, po rozważeniu wszystkich za i przeciw, ostatecznie najlepszym zastosowaniem dla wylogowywarki wydaje się sytuacja odwrotna od tej zarysowanej w pierwszym akapicie, kiedy to my udostępniamy na chwilę swój komputer znajomym lub domownikom. Tu nikt nikogo nie podejrzewa o intencjonalną próbę przejęcia wrażliwych danych, za to młodsze rodzeństwo może przypadkiem kliknąć coś za dużo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)