Logitech nawiązał zaskakującą współpracę. Zamierza stworzyć przełomowy fotel komputerowy

Logitech nawiązał zaskakującą współpracę. Zamierza stworzyć przełomowy fotel komputerowy

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
26.02.2020 23:27

Logitech poinformował o nawiązaniu współpracy z Herman Miller, działającym od ponad 100 lat producentem mebli biurowych. Owocem tego niespodziewanego sojuszu ma być fotel komputerowy o maksymalnej ergonomii. Oczywiście dla graczy.

Będąc szczerym, niezupełnie wiadomo, co oba przedsiębiorstwa chcą razem stworzyć. Tak, fotel – ale nie podano żadnych szczegółów na jego temat, nie wspominając już o ewentualnym projekcie czy szkicach koncepcyjnych. Musimy więc wierzyć na słowo, że leżąca u podstaw DNA współpraca, jak to określają producenci, rzeczywiście przełoży się na coś wartego uwagi.

Natomiast na pewno jest ona warta uwagi z perspektywy marketingowej, bowiem Herman Miller tworzył dotychczas głównie meble ekskluzywne. Ze szczególnym naciskiem na fotele relaksacyjne w cenie przekraczającej kilka tys. dol. za sztukę, a także jeszcze droższe fotele medyczne.

Jasne, że umieszczenie logo Harman Miller na fotelu dla graczy samo w sobie może być działaniem marketingowym. Dokładnie tak, jak ma to miejsce chociażby w przypadku laptopowych głośników firmowanych przez potentatów branży audio. Niemniej nawet jeśli tak, to niewątpliwą ciekawostką jest wejście tak renomowanej firmy meblowej w sektor gier. I dobitnie świadczy o tym, jak silny stał się rynek sprzętu dla graczy na przełomie kilku ostatnich lat.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)