Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Android Apps - czyli Aplikacje na Andka cz III

No i nadeszła nieubłagana pora na kolejny blog z serii przydatnych aplikacji na Androida. Aplikacji w sklepie Google jest tak wiele że musiałem się zastanowić które dziś zostaną przeze mnie wybrane i opisane. Zdecydowałem że zajmę się tzw. aplikacjami multimedialnymi, a mam na myśli takie programy jak Zedge i Shazam.

Zedge

Każdy z Nas lubi ustawić sobie ulubiony dzwonek w telefonie lub sygnał do przychodzących wiadomości tekstowych. Wiem z własnego doświadczenia że jest to czasami bardzo trudne - nie tyle wgranie dzwonka, jak znalezienie interesującej nas nuty w morzu informacji zwanej internetem. A co jeśli chcemy zmienić tapetę w smartfonie, a nie wiemy którą wybrać, co wtedy ? Ten dylemat ma wielu z Nas - i dla Nas właśnie strona Zedge wydała odpowiednią aplikację na androida.

Czym jest ta aplikacja ? Otóż Zedge to bardzo przydatny programik który oferuje nam mnóstwo efektów dźwiękowych, tapet czy dzwonków pobieranych bezpośrednio z głównego serwera strony. Dzięki temu możemy wybierać z ogromu gotowych projektów interesujących nas multimediów lub korzystając z wyszukiwarki lub gotowych kategorii znaleźć interesującą nas frazę, a co za tym idzie wszystkich materiałów multimedialnych z nią związanych.

Wybór jest ogromny a wciąż przybywa nowych grafik i dźwięków dzięki właśnie społeczności która na stronie Zedge wciąż dodaje nowe elementy. Każdy z nas może dorzucić coś od siebie i wspomóc i tak już pokaźną bazę danych.

Po wybraniu interesującego nas zdjęcia czy motywu muzycznego możemy go pobrać z poziomu telefonu a także przy pomocy ekranowego klawisza "set" przypisać do interesującej nas funkcji w telefonie. Na przykład ściągając dzwonek możemy go przypisać jako sygnał wiadomości, budzik czy dźwięk dzwonka, bez wychodzenia z aplikacji. Pomocna rzecz :)

Shazam

Shazam natomiast będzie idealną aplikacją dla osób kochających muzykę a przy okazji dla tych którzy mają pewne trudności z zapamiętywaniem nazw ulubionych utworów które przed chwilą "leciały" w radiu. Program ten to nic innego jak nasz osobisty program do rozpoznawania melodii z radia. Zasada działania jest bardzo prosta - kiedy słyszymy interesujący nas utwór, włączamy urządzenie klikając na logo Shazam i następuje nasłuchiwanie utworu. Przez ten czas program łączy się z bazą na serwerze i kojarzy podobne ścieżki dźwiękowe. Po wybraniu tej najbardziej trafnej, publikuje nam dostępne dane dotyczące utworu - wykonawcę, nazwę piosenki czy okładkę płyty.

Oczywiście nie oznacza to że musi znaleźć każdy utwór. Zdarza się tak, że aplikacja nie wykryje mniej znanych utworów - jak piosenki Kazika Staszewskiego czy Glacy ze Sweet Noise. Główną bazę utworów zajmują światowe bestsellery muzyczne, a mniej znanych utworów może program po prostu nie rozpoznać.

Natomiast po udanym znalezieniu interesującego nas utworu program otwiera nam masę opcji związanych z nim. Możemy zobaczyć teledysk jeśli jest dostępny, poczytać o albumie w którym znajduje się dany utwór, dowiedzieć się czegoś o wokaliście czy podzielić się z innymi użytkownikami swoim znaleziskiem.

Z programu głównie korzystam w pracy, gdzie jak usłyszę jakiś fajny utwór a nie mam za bardzo czasu by sprawdzać co to "leci w radiu" wykonuję dwa ruchy na smartfonie i już wiem czego słucham. Wielkim plusem programu jest katalogowanie naszych rozpoznanych utworów, dzięki czemu możemy spokojnie zidentyfikować niezliczoną ilość utworów, a w wolnej chwili zapoznać się z nimi i na nowo - tym razem znając dany utwór - delektować się ulubionymi piosenkami :)
 

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Hrustus   8 #1 09.04.2014 22:11

Zedge ok ale z Shazam nigdy nie byłem zadowolony bo praktycznie nic nie znajdował. Wolałem już odsluchane.eu i samemu szukać co było w radiu ;) no ale takie rozwiązanie dotyczy właśnie tylko radia...

  #2 10.04.2014 00:41

mnie zawsze zastawiała legalność plików w aplikacjach typu Zedge, wiele z nich jest płatnych lub zarabia na reklamach, ale jakość ciężko mi uwierzyć, że tworcy tych aplikacji płacą tantiemy.

Tomaszek19914   5 #3 10.04.2014 02:31

Shazam to świetny program. Używam go bardzo długo i praktycznie nie miałem żadnych zgrzytów.

  #4 10.04.2014 12:34

2 aplikacje to za mało na post na dobreprogramy.pl

lordjahu   22 #5 10.04.2014 17:15

@Krzywy123 a to dziwne bo jakoś się ukazał :)

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.