Lubelskie Dni Informatyki startują już za 9 dni, w tym roku będą mobilne

Lubelskie Dni Informatyki startują już za 9 dni, w tym roku będą mobilne

15.04.2013 13:41

Lubelskie Dni Informatyki to konferencja skierowana przede wszystkim do pasjonatów informatyki z całej Polski, a także dla osób, które chcą nabyć wiedzę z zakresu nowych technologii. Motywem przewodnim tegorocznych LDI będą technologie mobilne i tworzenie aplikacji. Swoje przybycie zapowiedzieli specjaliści związani z największymi firmami na świecie, wiodącymi w rozwoju nowych technologii, takimi jak Microsoft, Nokia, eLeader, Billennium czy Star Technology.

Konferencja ta w zamyśle organizatorów ma być możliwością uzupełnienia często teoretycznych, suchych informacji, zdobytych na wykładach barwnymi i ciekawymi faktami, zreferowanymi przez specjalistów zajmujących się platformami mobilnymi od strony praktycznej. Organizatorzy uprzedzają, że uczestnikom potrzebny będzie laptop ze skonfigurowanym środowiskiem deweloperskim, ciekawe pomysły i humor. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i integracja środowiska akademickiego z branżą. Z warsztatów każdy powinien wynieść wiedzę o ciekawych rozwiązaniach mobilnych, doświadczenie i motywację do dalszego tworzenia.

Obraz

LDI odbędą się 24 i 25 kwietnia na Wydziale Biotechnologii (ul. Konstantynów 1i) Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Dzień pierwszy zostanie poświęcony Windows Phone, dzień drugi Androidowi. Po wykładach odbędą się związane z daną platformą hackatony — turnieje programistyczne, podczas których wyłonione zostaną najlepsze i najciekawsze aplikacje dla tych platform. Pełną agendę można znaleźć na stronie konferencji.

Spotkanie jest bezpłatne i aby wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się na stronie wydarzenia (organizatorzy przewidują, że uda im się przyjść 150 uczestników). Portal dobreprogramy.pl objął LDE patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)