Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows 8 - Aplikacje i funkcje

Kiedyś już testowałem jedna z wersji beta nowego systemu Windows 8 i szczerze mówiąc byłem zawiedziony. Jako że lubię testować nowe programy i systemy zdecydowałem się skorzystać z oferty taniego uaktualnienia Windows 7 do Windows 8. Po aktualizacji pojawiło się trochę problemów ale potem wróciło wszystko do normy.

Na nowy system można odnaleźć kilka ciekawych aplikacji np. czytnik RSS obsługujący Google Reader - Nextgen Reader

W nowym systemie podoba mi się rozwiązanie pozwalające korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie. Teraz mogę na przykład oglądać youtuba albo w aplikacji albo przez przeglądarkę a w rogu ekranu przeglądać np. facebook

r   e   k   l   a   m   a

Szybkość systemu jest naprawdę imponująca. System ładuje się zdecydowanie szybciej od poprzednika Windows 8. Praca na co dzień też przebiega płynniej i w sposób komfortowy.

Jednym z minusów korzystania z Windows 8 jest bardzo mała ilość aplikacji na interfejs Modern UI ale przecież wiadomo to młody system. Smuci mnie także fakt że aplikacje i gry na Windows 8 są bardzo drogie ale to niezależne od Microsoftu. Mam nadzieje że ta sytuacja niedługo się zmieni.

Filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=LGdfK0ZOZ4c
http://www.youtube.com/watch?v=gm6KuhNWN2I  

windows oprogramowanie

Komentarze